Зернова угода щодо української продукції триватиме: є перші підтвердження

Угоду, яка дозволяє Україні експортувати врожай із ключових портів через Чорне море, планується продовжити, а росія начебто поки не буде чинити цьому опір.

Цю інформацію наразі підтверджують представники Туреччини, котрі поговорили з агентством Bloomberg на умовах конфіденційності.

silmedia_zgcl/exE2TyUVR.jpeg
Чорноморська зернова ініціатива з безпечного вивезення зерна діє починаючи з 22 липня 2022 року

Угода, укладена за посередництва Туреччини та Організації Об’єднаних Націй, наразі збереже відкритим цей торговий шлях та запобігне браку продовольства в низці країні світу. Як відомо, росія погрожувала вийти з угоди, якщо перешкоди для поставок її власного врожаю та добрив не будуть усунені.

Нагадаємо, що сьогодні з порту в Україні вийшло останнє судно за угодою, яка дозволяє безпечний експорт українського зерна Чорним морем. Судно DSM Capella вийшло з Чорноморська з 30 тисячами тонн кукурудзи.

Погрози росії вийти з «зернової угоди», яка завершується 18 травня, призвели до того, що коридор для руху суден із зерном був майже порожній, а останнім часом жодне нове судно не пройшло перевірку в коридорі через розбіжності між сторонами.

Чорноморська зернова ініціатива з безпечного вивезення зерна діє починаючи з 22 липня 2022 року.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар