Жінки зможуть переносити декретну відпустку — Верховна Рада ухвалила Закон

13 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон, який передбачає, що дні відпустки, передбачені законодавством до пологів, можуть бути перенесені та використані жінкою частково або повністю після пологів, починаючи з визначеного нею дня.

silmedia_zgcl/LpHHcBj4g.webp
Вагітні жінки в Житомирському обласному перинатальному центрі, ілюстративне фото: УНІАН

Документ надає можливість вагітній жінці на власний розсуд і з урахуванням медичних показань визначати дату початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів або 140 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів.

«Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів — після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів. Або використати свої дні у будь-якому розподілі в межах їх загальної кількості. У разі, якщо жінка не бажає розпочинати дану відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів відпустки до та після пологів», — розповіла нардепка Марина Бардіна.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар