Жіночий одяг для українських брендів: підприємиця з Краматорська відкрила у Полтаві швацьку майстерню

Відео,13 трав.Залишити коментар

Підприємниця з Краматорська Інна Геєць працює в бізнесі з виготовлення одягу ще з 90-х років. Вона починала з майстерні на місцевому ринку. Потім її невелика майстерня збільшилася до окремого виробництва повного циклу. Через повномасштабний російський наступ Геєць перевезла все обладнання до Полтави. Вже звідси готовий жіночий одяг розвозять у магазини українських брендів по всій країні.

Інна Геєць – підприємниця із Донеччини, яка розпочала свій перший бізнес ще в 90-х роках у Краматорську. Після завершення технікуму вона відкрила свою першу швацьку майстерню і магазин на місцевому ринку. Протягом 2000-х років Інна успішно розширила свою діяльність відкривши ще дві крамниці. Згодом її бізнес охопив й інші регіони, зокрема Харків, де її товари були представлені на ринку Барабашово.

За словами Інни Геєць, з початком війни у 2014 році динаміка ринку продажів зазнала змін, оскільки Барабашово спрямовувався на схід України та російський ринок.

«Почався новий етап — співпраця з українськими торговельними мережами. У цьому періоді ти розумієш, що тобі не вистачає досвіду, обладнання, адже маєш давати конкурентну продукцію. Щоб давати якісну продукцію за помірною ціною потрібно розвиватися у бік технічних можливостей, автоматизації виробництва, ІТ-рішень».

Приблизно у 2017-2018 роках Інна Геєць співпрацювала з іншою підприємницею з Краматорська. Разом вони встановили партнерство з українським брендом, що дозволило пані Інні успішно організувати виробництво швейної продукції повного циклу.

«Це був також доволі успішний період, десь 2017-2019 рік. І десь 2019 року я знову почала працювати сама. Це було таке масштабування бізнесу. Закупили досить багато обладнання для конструювання, моделювання».

На початку повномасштабної війни підприємниця евакуювалася спочатку до Вінниці, а потім до Києва. Протягом тривалого часу вона вирішувала, куди перенести свій бізнес. У результаті обрала Полтаву через зручний логістичний маршрут і відносну безпеку у регіоні.

«У цьому місті вже двоє моїх співробітників. Вони переїхали сюди без мене. Двоє працівників тут, підприємство тут — це вже щось. Тут були магазини наших замовників. У мене була версія Дніпро, Київ, Запоріжжя, Одеса».

24 червня Інна Геєць перевезла обладнання до Полтави і вже з 1 вересня розпочалася робота. За її словами, у новому приміщенні бракує місця, щоб розмістити все необхідне. Для порівняння, у Краматорську майстерня мала площу 235 кв. м, тоді як в Полтаві ця площа складає лише 146 кв. м.

У швейній майстерні виробляють жіночий одяг, зокрема штани, сукні, блузки й інше. Готовий одяг потім постачають до різних замовників, які мають 20 магазинів по всій Україні. Ці крамниці розташовані, зокрема, у Дніпрі, Запоріжжі, Києві, Рівному, Луцьку, Одесі, Харкові, Полтаві. Нещодавно до списку замовників Інни Геєць приєдналася ще одна партнерка, яка продає одяг у Кропивницькому.

«Роботи не поменшало. Навіть побільшало. Взагалі не можемо вийти на той рівень, який в нас був у Краматорську, бо дуже не вистачає людей. Зараз працює шість людей. Там (у Краматорську, — ред.) було 6-10 людей, по різному. Була напрацьована команда».

Надалі підприємниця планує запустити власний бренд. Геєць каже, що для цього варто вдосконалити виробництво. Проте цей процес гальмує війна.

«Один з основних планів — це створення власної торгової марки. Це нічого не змінює, насправді. Чи власна торгова марка, чи не власна. Навіть під чиїмось брендом працюємо з тими ж завданнями: якісний і сучасний одяг для жінок».

Геєць додає, що першочергово під час релокації варто перевозити своїх працівників, а не потужності. Адже наразі фахівців знайти важко.

«Рано чи пізно всі повернемось додому. Чи можна залишитись у Полтаві? Можливо буде якийсь філіал, а у Краматорськ переїде частина працівників та обладнання. Ніхто не може загадувати наперед. У нас вже є знайомі, які повернулись у Краматорськ, бо немає фахівців».

Ми створили цей матеріал як учасник Мережі «Вікно Відновлення України». Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Відео"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар