«Зробили все, і навіть більше»: чому українські війська вийшли з Авдіївки

17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський прийняв рішення повністю вивести Сили оборони з Авдіївки, аби уникнути оточення і зберегти життя воїнів.

silmedia_zgcl/X54O_C2Ig.jpeg

Сирський зазначив:

«Наші воїни  гідно виконали свій військовий обов’язок, зробили все можливе для знищення найкращих російських військових частин, нанесли ворогу значні втрати в живій силі та техніці. Вживаємо заходів для стабілізації обстановки та утримання займаних позицій. Життя військовослужбовців — найвища цінність. Авдіївку ми все одно повернемо».

Командир Третьої окремої штурмової бригади Андрій Білецький відреагував на це рішення. В офіційній заяві він сказав:

«Дякую бійцям за гідний бій, який дали ворогу в Авдіївці, в умовах тотальної кількісної переваги росіян у живій силі, в техніці, у снарядах. Зробили все, і навіть більше. Дякую за стійкість кожному. Відходимо на підготовлені позиції, щоб повернутися і завдати ще сильнішого удару. Дякую командуванню за виважене рішення. Бій триває».

Командувач Оперативно-стратегічного угрупування військ (ОСГВ) «Таврія» Олександр Тарнавський підтвердив, що ЗСУ відійшли з міста на заздалегідь підготовлені позиції:

«У ситуації, коли ворог наступає по трупах своїх же солдатів із перевагою снарядів десять до одного, під постійними бомбардуваннями — це єдине правильне рішення. Оточення не допущено, особовий склад виведено, наші воїни зайняли оборону на визначених рубежах».

Аналітики Інституту вивчення війни переконані, що захоплення Авдіївки не принесе жодних оперативних переваг для наступів армії рф. За їхніми припущеннями, російські війська можуть зазнати значних втрат під час атак нових українських позицій у лоб у відкритому полі через велике скупчення бійців ЗСУ на нових місцях.

Нагадаємо, спроби захопити місто тривали ще з 2014 року. Торік у жовтні окупанти почали активні наступальні дії. З середини лютого ситуація у місті була критичною — 15 лютого бійців Третьої окремої штурмової бригади терміново відправили для посилення українських військ у районі Авдіївки. Вони чинили опір щонайменше 15 тисячам особового складу армії ворога.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар