У більшості геймерів-любителів українська гейм-індустрія асоціюється з популярними проєктами такими як «Сталкер» чи «Козаки». Проте вітчизняні розробники створили чимало якісних ігор, які популярні не лише в Україні, а й закордоном.
Frogwares
Це українська студія розробки ігор, яка знаходиться в Україні та Ірландії. Головний офіс компанії в Києві.
Frogwares створена ще у 2000 році та працює над розробкою ігор у всесвіті Шерлока Холмса та Говарда Лавкрафта. Ігри створюють для різних платформ: PC, PlayStation, Nintendo Switch.
Sherlock Holmes The Awakened — остання гра від української студії. Розробка почалася в березні 2022 року, а реліз відбувся цього року 11 квітня. За цей час гру за мотивами Холмса гарно сприйняли критики. Від журналу PCGames вона отримала 80 балів та відгук «Захоплююча таємниця жахів».
На платформі Steam остання гра від Frogwares отримала чимало позитивних відгуків.
Гравці говорять, що Sherlock Holmes The Awakened — це якісний сюжет з моторошним таємничим детективом. Проте, деякі гравці скаржаться на зависоку ціну, як за гру на близько 10 годин геймплею.
Вартість детективу 910 грн. І це лише за базову версію гри. Повний набір коштує 1 тис. 250 грн.
Також у відгуках гри трапляються негативні коментарі. Росіяни доволі негативно сприйняли гру не через сюжет, чи геймплей, чи «сетинг», а мову, адже розробники не додали у гру ані російської озвучки, ані російських субтитрів.
Водночас гра підтримує 15 мов, зокрема українську.
Загалом, серія Sherlock Holmes від Frogwares налічує 10 ігор:
- The Mystery of the Mummy;
- The Case of the Silver Earring;
- The Awakened (2006 рік);
- Sherlock Holmes Versus Arsène Lupin;
- Sherlock Holmes Versus Jack the Ripper;
- The Testament of Sherlock Holmes;
- Crimes & Punishment;
- The Devil’s Daughter;
- Chapter One;
- The Awakened (2023 рік).
Водночас гра The Sinking City не мала такого успіху як Sherlock Holmes The Awakened. Сюжет у грі відбувається у 1920-х роках у США. Головний герой — детектив, який розкриває різні таємниці. Геймплей доволі близький до «шерлоковських» ігор: знайти докази, відшукати приховані речі, відтворити події минулого. Вся ця історія подається у стилі Лавкрафта.
Проте як гравці, так і критики гру сприйняли посередньо. На порталі Metacritic The Sinking City вона отримала 71 бал та оцінку 5,9 від користувачів. Більшість скаржаться на якість графіки, штучний інтелект, замалу кількість типів монстрів, не цікаві завдання.
4a games
4a games є авторами серії ігор Metro. Реліз першої частини відбувся ще у 2010 році. Тоді гра знайшла чимало фанатів з дещо схожою по атмосфері постапокаліпсису гри Stalker. Проте, з 2019 року існує третя частина гри Metro Exodus. За ці понад 10 років сформувалася власна фанатська база Metro.
Хоч з моменту випуску останньої частини гри минуло чотири роки, Metro Exodus досі має вигляд сучасного шутеру, який не поступається закордонним проєктам ані по рівню графіки, ані по рівню сюжету, ані по рівню атмосфери.
Усі дії гри, на жаль, проходять у Росії. Але, на щастя, після апокаліпсису. Тобто, місто зруйновано вщент, а за межами російського метрополітену справжній хаос — банди, військові формування, мутанти. Зараз українські гравці сприймають сюжет навіть з гумором.
Водночас гравці скаржаться, що розробники досі не виправили проблеми української локалізації та деякі баги.
Ймовірно, 4a games все-таки планують працювати над наступною частиною. Ще на початку 2023 року розробники заявили, що через повномасштабну війну, яку розпочала Росія, студія має переосмислити сюжет наступної частини. Більше деталей щодо нового проєкту компанія не публікує.
CyberLight Game Studio
Це новостворена студія, заснована у 2016 році, яка відзначилася лише одним релізом — Bigfoot. Гру можна порівняти з жанру «Інді», адже її поки важко назвати повноцінним проєктом. Хоча на платформі Steam Bigfoot отримала понад 12,5 тисяч схвальних рецензій.
Сюжет гри простий. Це хорор на виживання. Головний герой — мисливець на містичну істоту Бігфут. Гравцю потрібно спіймати монстра використовуючи різні пастки, а головне — захиститися від хижаків у лісі. Ба більше, гра не встигне набриднути швидко, адже підтримує кооперативний геймплей.
Syncope
Гра Syncope від однойменної української студії ще на стадії розробки. Наразі дата виходу метроідванії ще не відома. В останній публікації розробники заявили, що докладають усіх зусиль, аби восени гравці вже спробували їхній проєкт.
Syncope — це двовимірна пригодницька гра на платформі Unity. Головному герою доведеться змагатися із загадковими монстрами у лісах, підземеллях та міських закутках. Знищувати ворогів можна за допомогою магії та холодної зброї. Сили додаватимуть артефакти, які доведеться комбінувати.
Деякі локації гри малювалися, спираючись на суто українські степи. Одна з розробниць брала за референс Одещину.
Нині — це всі деталі, які є про гру у відкритому доступі. Також відомо, що Syncope повністю підтримуватиме українську та англійську мову.
GSC Game World
У грудні цього року розробники GSC Game World обіцяють випустити довгоочікуване продовження «Сталкера». Остання частина гри вийшла ще у 2009 році.
Поки про сюжет S.T.A.L.K.E.R. 2 майже нічого не відомо. В анонсі лише вказано, що події гри знову розгортатимуться в закритій Чорнобильській зоні, яка населена бандитськими угрупуваннями, мутантами та заповнена аномаліями.
Реліз гри неодноразово переносили. Минулого року розробники заявили, що S.T.A.L.K.E.R. 2 побачить світ вже у грудні 2022 року. Проте гра досі перебуває на стадії розробки. За цей час GSC підігрівають інтерес до гри, опублікувавши скріншоти та відео геймплею.
Розроблення гри триває навіть в умовах повномасштабної війни. В інтерв’ю журналу Wider провідна продюсерка S.T.A.L.K.E.R. 2 Марія Григорович заявила, що компанія готувалася ще до початку російського вторгення: був розроблений план евакуації з термінами та місцями.
На початку війни GSC опублікували заяву, в якій закликали допомагати ЗСУ та волонтерами. Також команда розробників зібрала 800 тисяч доларів завдяки благодійному розпродажу ігор.
Наразі частина розробників переїхали до Праги, де працюють над грою, а 130 працівників GSC залишилися в Україні, дехто пішов на війну.
«Це була гра про Чорнобиль, який фактично знаходиться в Київській області, зроблена українською командою до війни й вона стала чимось незрівнянно більшим після початку вторгнення. Тепер це національний продукт, який має на меті показати, що Україна є не лише надзвичайно ефективною та хороброю на полі бою, але й не менш цінною в сенсі культурної спадщини, – сказала в інтерв’ю Григорович».
Гра повністю підтримуватиме українську та англійську мови. В Україні нова частина «Сталкера» коштуватиме 895 грн. За версію Ultimate Edition доведеться сплатити 1599 грн.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.