Зруйновану мозаїку з вогнеборцями відновлять з уцілілих частин

За результатами зустрічі з керівництвом Головного управління ДСНС у ВДНГ прийняли рішення відновити мозаїчне панно вогнеборцям в його первісному вигляді.

silmedia_zgcl/mKCKgIrVR.webp
Фото: «Хмарочос»

Про це повідомив директор ВДНГ Євген Мушкін.

За його словами, для відновлення частково використають елементи оригінального панно, що збереглися. Також керівництво ВДНГ зі свого боку допоможе ДСНС знайти фахівців, що спеціалізуються на відновленні подібних робіт.

«Вважаю, що це гідний приклад відповідального лідерства і вміння виправляти помилки.
За попередню добу ми поспілкувались з архітекторами, істориками, пам'яткознавцями, мистецтвознавцями й митцями для того, щоб зрозуміти, які є можливі варіанти подальших дій. Провели нараду з керівництвом Головного управління Головне управління ДСНС України у м.Києві. Відбувся дуже конструктивний діалог. Ми обмінялися інформацією щодо варіантів розв'язання проблеми, зважили переваги й недоліки різних підходів», — каже директор.

Першочерговою задачею керівництво ВДНГ ставить запобігання подібним випадкам у майбутньому, і не тільки на ВДНГ.

Євген Мушкін заявив, що насправді окремий реєстр для подібних об'єктів, коли чергова необлікована памʼятка зруйнована, не потрібен, адже в законодавстві вже передбачили необхідний механізм обліку і захисту панно, стінописів, вітражів тощо.

Також він заявив, що ініціювати внесення подібних памʼяток в державний реєстр може будь-хто. Тож відповідальність за наявність необлікованих обʼєктів культурної спадщини несуть всі ті, хто претендує на експертність у відповідній сфері.

«Тобто вносити пам'ятки в реєстр може кожний. І це набагато простіше, швидше і дешевше, ніж витрачати потім час на боротьбу з наслідками.
Всіх тих, хто знав, що є необлікована памʼятка, але нічого з цим не зробив. Я зараз не перекладаю відповідальність. Бо ми теж знали про цю памʼятку, але не знали, що є діючий механізм її захисту. Тепер знаємо», — каже Євген Мушкін.

Після обговорення всередині команди керівництво вирішило створити публічний реєстр поки що необлікованих цінностей ВДНГ.

«Це дозволить мистецтвознавцям, архітекторам та іншим небайдужим людям з активною громадською позицією та відповідною експертністю у зручний для всіх спосіб зафіксувати цінні необліковані обʼєкти культурної спадщини ВДНГ, а нам — отримати структуровану інформацію, з якою ми звернемось до відповідного органу державної влади із заявою про реєстрацію таких памʼяток у державному реєстрі», — каже Євген Мушкін.

Керівник хоче на власному прикладі показати, яким чином ініціювати внесення пам’яток до державного реєстру, щоб тоді цю проблематику можна було вирішувати скрізь по Україні.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар