Байден схвалив, а ООН проти — у Женеві закликали не давати Україні касетні снаряди

Управління ООН з прав людини в Женеві виступило проти постачання касетних боєприпасів із США до України.

silmedia_zgcl/YgNX2Xr4R.jpeg
Фото: Human Rights Watch

Про це пише німецьке видання Bild.

«Такі боєприпаси вбивають і калічать людей ще довго після завершення конфлікту. Тому їхнє використання має бути негайно припинено», — заявила прессекретарка офісу в Женеві у п'ятницю, 7 липня.

Снаряди розлітаються під час детонації, і заборонені, оскільки бомби, що не розірвалися, можуть становити небезпеку для цивільних протягом багатьох років після закінчення бойових дій.

Водночас офіс закликав росію та Україну приєднатися до Конвенції про касетні боєприпаси. Вона забороняє використання, виробництво та передачу певних типів звичайних касетних озброєнь. Її підписали понад 100 країн, однак США, звідки очікують постачання, — не підписали.

Нагадаємо, президент США Джо Байден схвалив надання Україні касетних боєприпасів. Про вилучення цієї зброї з запасів Міністерства оборони США має бути оголошено в п’ятницю. Це сталося після місяців внутрішніх дебатів.

За підрахунками Human Rights Watch, взятими зі звітів Міністерства оборони, у військових запасах залишається 4,7 мільйона касетних снарядів, ракет і бомб, що містять понад 500 мільйонів суббоєприпасів.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар