Битва за Соледар у «Minecraft» — які відеоігри росіяни використовують для пропаганди

Дослідники Molfar виявили більше десятка випадків прокремлівської пропаганди в «Minecraft», «Roblox», російських версіях «World of Tanks» і «World of Warships», «Fly Corp», «Armored Warfare» і «War Thunder». Майже всі вихваляли перемогу срср над Німеччиною, яку рф нині використовує для підтримки війни у 2023 році. Про це пише The New York Times.

silmedia_zgcl/sPy4R8q4g.webp
«Roblox»

У «Minecraft» російські гравці відтворили битву за Соледар, місто в Україні, яке російські війська захопили в січні, опублікувавши відео гри у «ВКонтакте». А канал російської версії «World of Tanks», багатокористувацької військової гри, відзначив 78-му річницю поразки нацистської Німеччини відтворенням параду танків срср в Москві в 1945 році.

silmedia_zgcl/qGCHkU34R.webp

На популярній ігровій платформі «Roblox» користувач створив масив військ МВС для святкування державного свята Дня росії.

Ці ігри та суміжні дискусійні ресурси, такі як «Discord» і «Steam», стають онлайн-платформами для російської агітпропу, поширюючи серед нової, переважно молодшої аудиторії, потоки пропаганди, якими Кремль намагається виправдати війну в Україні.

У цьому віртуальному світі гравці взяли літеру «Z», символ російських військ, які вдерлися в Україну.

silmedia_zgcl/CBVvkUq4R.webp

Чи, наприклад, в одному з відеоуроків на тему «Minecraft» йдеться про те, як побудувати флагшток з російським прапором у Луганську.

Або інші меми, які з’являються в іграх, наприклад, прихильно ставляться до «групи вагнера» пригожина.

«Пропаганда в основному прагне зробити вагнера та російську армію холодними та загрозливими», — сказав пан Воттс дослідникам
«Світ ігор насправді є платформою, яка може впливати на громадську думку, охоплювати аудиторію, особливо молодь», — сказала Таня Беккер, дослідниця ActiveFence, компанії з кібербезпеки, яка виявила кілька прикладів російської пропаганди щодо «Minecraft».

Президент «Microsoft» Бред Сміт у квітні заявляв, що служби безпеки компанії виявили нещодавні спроби Росії «по суті проникнути в деякі з цих ігрових спільнот», але він применшив їхнє значення.

«По правді кажучи, це не те, про що нам варто хвилюватися», — сказав пан Сміт на економічній конференції у Вашингтоні.

Керівник групи аналізу загроз «Microsoft» Клінт Уоттс розповів дослідникам Школи бізнесу Стерна при Нью-Йоркському університеті, що російські воєнізовані сили просували «зловмисні наративи» в «Discord» і «Steam», щоб підтримати погляди Кремля. Можливо, він також намагався заохотити призову, коли російські бойові сили зазнавати втрат.

Після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року «Microsoft», що призупинить продаж нових продуктів і послуг у росії, щоб виконати санкції, запроваджені Сполученими Штатами та Європою, але росіяни продовжують знаходити способи використовувати її продукцію, щоб охопити ширшу аудиторію для пропаганди.

«Російська пропаганда пробує нові речі для просування свого режиму», — сказав Артем Старосєк, голова української консалтингової компанії «Мольфар», яка займається аналізом онлайн-загроз.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар