Тисячі фейкових акаунтів у TikTok поширюють брехню про війну в Україні — BBC

BBC викрила російську пропагандистську кампанію з тисячами фейкових акаунтів у TikTok, які поширюють дезінформацію про війну в Україні та українських посадовців.

silmedia_zgcl/4jaebwvIg.png
Фейкові облікові записи

Про це пише BBC.

Неіснуючі користувачі видають себе за громадян Німеччини, Франції, Польщі, Ізраїлю та України. На аватарках в них — фотографії Емми Вотсон, Коліна Фаррелла тощо. У профілях вони завантажують відео з неправдивими заявами. Зокрема про те, що українські високопосадовці та їхні родичі купили розкішні автомобілі чи вілли за кордоном після вторгнення росії в лютому 2022 року.

silmedia_zgcl/DkyqbwDIg.webp
Пропагандисти звинувачували пана Резнікова та його доньку в купівлі розкішних автомобілів або нерухомості в Європі під час війни в Україні

За допомогою пошуку за хештегами та через власні рекомендації TikTok, BBC Verify вдалося відстежити сотні подібних відео, «героями» яких є десятки українських чиновників.

Багато відео, проаналізованих BBC Verify, були спрямовані на Резнікова, президента України Володимира Зеленського та інших українських посадовців, зображуючи їх одержимими грошима та байдужими до простих українців чи війни.

На російське коріння цієї кампанії вказують мовні помилки та фрази, притаманні носіям російської мови.

silmedia_zgcl/TaLg-wDIR.png
Фейкові облікові записи

Крім того, у багатьох відео було посилання на сайт, який раніше у компанії Meta позначили, як той, що видає себе за західне новинне ЗМІ, та є частиною фейк-медіа мережі, що повʼязана з рф.

BBC стверджує, що подібні відео поширюють, щоб підірвати підтримку до України західних держав.

Нагадаємо, анонімні Telegram-канали запустили фейк про українські медіа.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар