Чи є загроза для ЗАЕС після підриву Каховської ГЕС — пояснення експертки

Новини,6 черв.Залишити коментар

6 червня 2023 року близько 2.30 ночі російські окупанти підірвали греблю Каховського водосховища. Це створило смертельну безпеку для українців у населених пунктах по обидва береги Дніпра нижче Каховського водосховища.

Пояснюємо, чи є загроза для Запорізької АЕС.

За словами незалежної експертки з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Кошарної Ольги , з вересня 2022 року п’ять енергоблоків станції знаходяться в холодній зупинці, вони споживають менше води для охолодження. Енергоблок номер 5 ніні в гарячому зупинці.

За рахунок того, що ЗАЕС не виробляє електроенергію — знаходиться в більш безпечному стані. Але реактори потребують охолодження, як і басейни витримки, що є в кожному реакторі для відпрацьованого палива.

Зараз ситуація така: критичний рівень Каховського водосховища 16 метрів. Ставок-охолоджувач ЗАЕС має наповнення 16,6 метрів над рівнем моря. Є басейни-розприскувачі, є ставок-охолоджувач ТЕЦ. Води достатньо. Ситуація не критична та під контролем.

Є також засоби додаткові. Після аварії на Фукусімі на ЗАЕС з’явилися мобільні насосні установки, які мають довгі рукави як на пожежних машинах, довжиною 2 км. Їх можна підігнати на берег Дніпра та качати воду для ставків.

Є інші заходи про які знає український персонал ЗАЕС. Але це інжернерні знахідки, про які я не хочу казати.

Це не критично для ЗАЕС. Але, перш за все, критично для Криму, бо обміліє північно-кримський канал. Може бути затоплення до 80 населених пунктів нижче течії та проблеми з постачанням питної води Херсонщині, Миколаївщині.

Стежити за нашими новинами можна тут.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар