Дискримінація ВПО чи турбота про книги: що сталось у Тернопільській бібліотеці

У мережі поширилась інформація про скандал, що трапився у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей. Мама хлопчика Святослава заявила, що її син зіштовхнувся з дискримінацією. За її словами, хлопчику недовіряли книги через те, що він як переселенець може їх зіпсувати. Ми звернулись до бібліотеки, щоб отримати роз'яснення ситуації.

silmedia_zgcl/zepRLUaIg.jpeg
7-річний харківʼянин у Тернополі. Фото: Facebook Катерини Посохової

Заяви Катерини Посохової

На своїй сторінці у Facebook Катерина Посохова розповіла, що її 7-річний син Святослав дуже любить читати книги. Понад два роки хлопчик ходив у міську бібліотеку поблизу школи. Під час чергового візиту родині школяра порадили звернутися до обласної бібліотеки.

«І ось тут ми дізналися, що дитина в Тернополі "не  своя", а які можуть бути книги для не своїх? За 2 обрані книги (старенькі і в ганебному стані) на абонементі нам виставили рахунок у 600 грн. Така застава, бо довіри до нас нема», — розповіла Катерина Посохова.
silmedia_zgcl/YwzHLUaSR.png
Скрін поста Катерини Посохової

За її словами, працівники бібліотеки пояснили, що дитина може написати «Слава росії», додавши: «Такі, як ви, вже багато книг у нас потягли».

«Сказати, що Свят засмутився — це нічого не сказати. При нас видають дітям книги без проблем, але не йому. Годинна розмова про неприпустимість дискримінації. Заступниця директорки здається — книги дають на загальних засадах, але настрій зіпсовано. Прочитали. Приходимо здавати — вчасно, книги цілі. Перше, що каже бібліотекар — більше вам книг без застави не дамо. Чому? Розмовляйте з директоркою — так написали на вашому формулярі. Далі знову тривала розмова з директоркою, її заступницею. Знову чуємо всі догми світу про переселенців, яким не можна довіряти, хоч скільки б вони жили в Тернополі», — заявила Катерина Посохова.
silmedia_zgcl/3JK7aU-IR.jpeg
Працівники бібліотеки під час конфлікту. Фото з сторінки Катерини Посохової

Коментар бібліотеки

Директорка бібліотеки Надія Новіцька заявила, що сім'я Катерини Посохової прийшла до закладу, щоб створити конфліктну ситуацію:

«Їм не сподобались умови бібліотеки, у нас є правила користування фондом (бібліотечним — авт.). Їм повідомили, що за особливо цінні книги підвищеного попиту у нас існує послуга — грошова застава. Її повертають у повному обсязі після прочитання книги. Бібліотека страхує себе у тому плані, що у нас є користувачі діти, які можуть втрачати та губити книги. Саме тому ми беремо грошову заставу з батьків. Ця послуга діє у нас близько 10 років».
silmedia_zgcl/uhsuf8aSR.jpeg
Працівники Тернопільської обласної бібліотеки для дітей. Фото з соцмереж бібліотеки

За словами директорки, кілька разів родині видали книги без застави, проте цінні видання можна прочитати у читальному залі або забрати видання додому лише під грошову заставу:

«Цей процес облікується, записується, читач розписується за заставу, і коли читач прочитає книгу та принесу у бібліотеку — заставу повертають. Цих користувачів, які прийшли до нас в бібліотеку (сім'ю Посохових — авт.) ми попередили про послугу, тоді почався скандал чому вони повинні платити. Ми їм пояснили та показали документ на основі якого ми це робимо (віддають книги під заставу — авт.), їх це не влаштовувало вони трактували Конституцію, ми пояснювали, що не обмежуємо їх в правах, проте роз'яснюємо правила користування книгами підвищеного попиту. Ця форма ніяк не може дискредитувати їх, бо вона діє і для жителів Тернополя», — розповіла Надія Новіцька.

Нагадаємо, в Україні випустили книгу про традиційні ремесла від сучасних майстрів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар