Для теракту в Оленівці росіяни використали термобаричну зброю — Офіс генпрокурора

Згідно з висновком експертизи, вибух в Оленівці був спричинений внаслідок застосування реактивного термобаричного гранатомета.

silmedia_zgcl/JqTIOJ3Vg.jpeg

Про це пише «Укрінформ» з посиланням на Управління інформаційної політики Офісу генерального прокурора

В ході досудового розслідування СБУ провели комплексну експертизу зброї та слідів і обставин її використання.

Наразі допитали 13 потерпілих військовослужбовців, яких повернули на підконтрольну Україні територію, яких утримували в одному із приміщень колишньої виправної колонії в Оленівці, де стався вибух.

Як повідомлялося, у ніч на 29 липня 2022 року рф скоїла теракт, влаштувавши вибух у бараку виправної колонії в Оленівці, в якому перебували українські військовополонені. Тоді загинуло щонайменше 50 захисників «Азовсталі».

Також з Офісу генпрокурора інформують, що 5 січня 2023 року Генеральним секретарем ООН розформовано місію зі встановлення фактів обстрілу колишньої виправної колонії в смт Оленівка Донецької області за відсутності необхідних гарантій безпеки та доступу до місця злочину. Відновлення роботи місії найближчим часом дало б можливість доступу до місця вчинення злочину представникам міжнародних інституцій.

За результатами судових молекулярно-генетичних експертиз ідентифікували 33 людини з-поміж загиблих внаслідок вибуху в колонії. Наразі триває ідентифікація інших 24 повернутих тіл, які могли перебувати у цій колонії.

Раніше ми писали, що місія ООН зі встановлення фактів про теракт в окупованій Оленівці жодного разу не погодилася ознайомитися з українськими матеріалами щодо вибуху в колонії.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар