Фосфор уже був, лишилася хіба що хімічна зброя: британський експерт проводить паралелі між Сирією і Бахмутом

Білий фосфор, нещодавно масово застосований росіянами у Бахмуті, є «абсолютно жахливою зброєю», яка з військової точки зору може бути «неймовірно успішною» на полі бою.

Так вважає британський експерт з хімічної зброї, полковник Хеміш де Бреттон Гордон, коментуючи для Euronews нещодавні відео з Бахмута.

silmedia_zgcl/uVA5D7UVR.jpeg

«Це була улюблена зброя сирійського режиму. Це використовувалося для спалювання цілих міст і сіл на північному заході, як якась середньовічна політика випаленої землі», - зазначив він.

Бомби з білим фосфором були використані сирійськими урядовими силами, які працювали разом з російським генералом сергієм суровікіним, у рамках військового втручання москви в 2015 році, щоб врятувати лідера країни Башара Асада від повстанців. Після командування російськими військами в громадянській війні в Сирії суровікін, відомий як «генерал Армаггедон», зараз керує військами в Україні.

Щоправда, Бреттон-Гордон додає, що використання фосфору, ймовірно, відбувається росіянами вже з «розпачу». Адже наразі вони так і не змогли досягнути поставлених цілей.

Проводячи аналогії з тією ж Сирією, Бреттон-Гордон вважає, що єдиною незадіяною у росіян залишається лише хімічна зброя, яка у Сирії якраз пішла в хід в кінці протистояння.

«Коли фосфор не спрацював, Асад перейшов до хімічної зброї та застосував хлор і нервово-паралітичні речовини. Це (фосфор — ред.) була чи не передостання зброя, яку ми бачили в Сирії. Коли це не вдалося, вони пішли на хімічну зброю. Є така можливість», - прокоментував він.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 5 травня, російські військові скинули на Бахмут фосфорні боєприпаси. Відео атаки масово поширилося в інтернеті.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар