Генштаб ЗСУ прокоментував падіння військового літака в росії (оновлено)

Зранку 24 січня у Бєлгородській області впав військовий літак Іл-76, який використовується для перевезення техніки та десанту.

silmedia_zgcl/7UauVRtIR.jpeg

Офіційний коментар Генштабу ЗСУ

Генштаб опосередковано підтвердив, що ЗСУ збили російський транспортний Іл-76 в районі Бєлгорода. У відомстві зазначили, що ЗСУ відстежують точки запусків російських ракет та логістику їх постачання, зокрема з застосуванням військово-транспортної авіації.

Генштаб ЗСУ зафіксував інтенсивність обстрілів, що прямо повʼязана із зростанням кількості військово-транспортних літаків з аеродрому Бєлгорода.

«З урахуванням цього, Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку», — йдеться у повідомленні.

Коментар ГУР

Наразі Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості.

У ГУР зазначили, що Україна виконала всі домовленості для підготовки сьогоднішнього обміну полоненими й доставила на обумовлену точку росіян. Зараз вони в безпеці. Безпеку ж українських захисників мала забезпечити російська сторона.

silmedia_zgcl/0TRhjgtIg.png

Відомство зазначило, що росія в минулому попереджала про необхідність безпеки повітряного простору Бєлгорода під час обмінів. Сьогодні таких повідомлень не було.

«Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом. Це може свідчити про навмисні дії росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених. Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну», — заявили в ГУР.

Передісторія

За деякий час до падіння літака у Бєлгородському регіоні оголосили повітряну тривогу. Губернатор області заявив, що «сталася подія», на місці працюють слідча група та співробітники МНС. Він не підтвердив і не спростував падіння військового літака.

Міноборони рф написали, що літак Іл-76 зазнав аварії в Бєлгородській області. російське відомство зазначає, що на борту були 65 українських військовополонених, яких доставляли нібито на обмін.

silmedia_zgcl/ltG8VgpIR.jpeg

Суспільне пише, що Міноборони України «ще з’ясовують інформацію» щодо катастрофи Іл-76. Там поки не можуть підтвердити, чи уразили літак українські Сили оборони.

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими розповіли про падіння російського літака Іл-76, який нібито перевозив українських полонених. Відомство закликало дочекатися офіційної заяви влади.

Радіо Свобода пише, що в ГУР підтвердили, що 24 січня планували обмін полоненими між росією та Україною. Озвучена російською стороною інформація про українських полонених у збитому Іл-76 перевіряється.

«Але я можу констатувати, що запланований на сьогодні обмін наразі не відбувається», – розповів представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

OSINT-аналітики стверджують, що борт летів через Єгипет, Саудівську Аравію та Іран. Зник з радарів біля Сирії, а потім зʼявився вже в районі Бєлгорода.

Нагадаємо, українські розвідники пройшли пішки 600 км росією, щоб знищити ворожі літаки.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар