Як анонімні телеграм-канали розповідають про жахіття мобілізації: дослідження ІМІ
Інститут масової інформації опублікував дослідження, у якому аналізує анонімні телеграм-канали, які висвітлюють мобілізацію у негативному ключі.
Публікуємо уривки з дослідження.
ІМІ пише, що істерія та жахалки навколо мобілізації – штучно розкачані історії в анонімному телеграмі. Вони публікуються хаотично, без чіткого розкладу публікацій. Більшість публікацій містить емоційну лексику та фейки, за які потім ніхто не вибачається, спрямовані на хайп та накручування аудиторії.
Тема роботи ТЦК та “пакування в бусік” – одна з поширених в анонімних телеграм-каналах. Вони перепощують відео, де начебто представники “військкоматів” силоміць затягують чоловіків у мікроавтобуси проти їхньої волі. Ясна річ, що тексти до таких відео розповідають про обман з боку ТЦК, про те, як чоловіки намагаються втекти, та супроводжуються емоційною лексикою.
Такі пости в анонімних телеграмах лише лякають аудиторію та налаштовують на негативне ставлення до мобілізації в Україні.
Анонімні українські телеги запустили фейк про те, що повістки українцям уже роздають у Варшаві. На відео зображені чоловіки у військовій формі та в цивільному одязі, а також автівка з чорним військовим номерним знаком. Начебто військовий каже: “Я прошу вас покинути межі Польщі та з’явитись у вашому ТЦК”.
Також фейк підхопив російський пропагандистський канал “Легитимный”, що видає себе за український. Адміни групи постійно поширюють контент, спрямований на дестабілізацію в Україні, підхоплюючи будь-які зручні інфоприводи. Тож і цей фейк про ТЦК не пройшов повз них – адміни-пропагандисти опублікували звернення до українців, що потрібно виїжджати за кордон усілякими шляхами або сісти за ґрати. Вони намагалися просувати твердження, що такі варіанти кращі, ніж “оказаться неудобной калекой” або ж стати одним з безвісти зниклих. Крім того, пропагандисти скористалися приводом заявити, що “беспредел будет только усиливаться”, а тому на українців начебто чекає кріпацтво, а не мобілізація.
Очевидно, що такі дезінформаційні жахалки створено для нагнітання та дестабілізації ситуації в Україні, що є частиною російського плану війни, спрямованого на дискредитацію процесу мобілізації в Україні.
Тим часом тема мобілізації в телегах висвітлюється переважно в негативному контексті, водночас емоційно та з елементами залякування. Що зрештою дискредитує ТЦК зокрема та армію загалом. Звісно, це грає на руку ворогові – російські пропагандисти стежать за контентом в українському сегменті та знаходять нові й нові приводи для поширення антиукраїнського негативу не лише серед своєї аудиторії, а й з прицілом на міжнародних партнерів України для її дискредитації.
Нагадаємо, Кабмін змінив порядок бронювання працівників та ухвалив створення е-реєстру військовозобов’язаних.
Подякуй автору!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.