Як школярам з окупації вступити в українські університети: інструкція

З 1 червня в Україні розпочалась вступна кампанія для абітурієнтів з тимчасово окупованих та прифронтових територій за спрощеною системою.

silmedia_zgcl/2rNus1ySg.jpeg

Про це повідомили на сторінці Донбас SOS.

Вступна кампанія розпочинається раніше за загальну і відбуватиметься за спрощеною системою, яка діє в Україні з 2016 року.

Вступники з ТОТ та прифронтових регіонів можуть вступати до університетів без атестата. Головна директорка-координаторка ГО «Донбас СОС» Віолета Артемчук розповіла, що для зарахування програми середньої школи потрібно скласти два іспити – з історії України та української мови. В цьому випадку передбачена система, коли абітурієнти обирають собі заклад ЗВО, при якому є так звана опорна школа, в якій вже можна скласти ці два іспити. Після складання цих іспитів, заповнення освітньої декларації, абітурієнтам потрібно  скласти профільний іспит в обраному ЗВО. Наразі, через складність виїзду з ТОТ можна складати іспити онлайн.

silmedia_zgcl/ecSNE1yIg.jpeg
Головна директорка-координаторка ГО «Донбас СОС» Віолета Артемчук

Спрощена процедура дає також можливість зарахування за Квотою 2. Так, у кожному закладі вищої освіти певна кількість місць передбачена під вступ абітурієнтів з ТОТ, що є шансом вступити на бюджетну форму рейтингових університетів.

У 2023 році до українських закладів вищої освіти вступили 3 675 жителів тимчасово окупованих територій. Проте в окупації ще перебуває близько 1,6 млн дітей.

Нагадаємо, звільнення за родичів в окупації: законопроєкт 7731 розглянуть знову.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар