Звільнення за родичів в окупації: законопроєкт 7731 розглянуть знову

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради законопроєкт № 7731, що дозволив би роботодавцям звільняти працівників за неповідомлення про зв'язки з людьми на окупованих територіях. Очільник держави надав пропозиції до документа, які розгляне профільний комітет.

silmedia_zgcl/gSHpK7PSg.jpeg
Фото: Офіс Президента

Про це йдеться в картці документа на сайті парламенту.

25 квітня Верховна Рада ухвалила відповідний закон. У парламенті розповіли, що він направлений проти колаборантів, які працюють на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки України та/або на об’єктах критичної інфраструктури, зокрема на атомних електростанціях.

За документом Верховна Рада надала б право розірвати трудовий договір з працівником, якщо той не виконує «правил поведінки на підприємстві, в установі, організації». Зокрема, депутати пропонували включили норму про право роботодавців звільняти своїх робітників, якщо ті не повідомили своє керівництво про наявні звʼязки з людьми, які залишилися на тимчасово окупованих територіях.

Також стратегічно важливі держорганізації змогли б відсторонити працівника від роботи у випадку проведення службової перевірки. Депутати встановили, що розірвання трудового договору може бути проведене лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), крім низки випадків.

Мінуси законопроєкту

Правозахисники закликали Зеленського не підписувати закон, оскільки він створює підстави для утисків та стигматизації людей, які мають родичів і друзів в окупації.

Також у законі не повідомляють, як трактувати «зв’язки» — родинні зв’язки, контакти з колегами й друзями чи, може, підтримка зв’язків у соцмережах. За словами правозахисників, закон поширився не лише на працівників об’єктів критичної інфраструктури. У документі не роз'яснено: досить буде сповістити про саму наявність таких зв’язків, чи роботодавець матиме право вимагати персональні дані людей, із якими ці «зв’язки» встановлено.

Правозахисники повідомляють, що законопроєкт не пояснює, що роботодавець має робити з повідомленням про «звʼязки» з людьми в окупації. Зеленський пропонує включити цей пункт.

Нагадаємо, Естонія дозволила віддавати російські активи на користь України.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар