Як живуть українці на окупованих територіях — розслідування

На окупованих територіях України загарбники розпочали «дострокове голосування» у виборах президента рф. У деяких районах чиновники з урнами для голосування ходили по домівках у супроводі солдатів.

silmedia_zgcl/HjNzY5ASR.jpeg

Про це пише видання The Guardian.

Погрози та катування

У місті Молочанськ (Запорізька область) з довоєнним населенням близько 12 тисяч осіб росіяни заарештували мера Ірину Липку разом із її заступником, секретарем і водієм. Її помістили в підвал поліцейської дільниці в місті Токмак.

Її допитували люди в балаклавах та вимагали, щоб вона перейшла на бік росіян. Жінці погрожували перебуванням в сибірській в'язниці та катуванням дітей.

«У мене були галюцинації, я почала чути голоси своїх дітей. Я думала: "Що б я робила, якби мого сина катували на моїх очах?», — згадувала Ірина Липка.

Британське видання зазначає, що подібні «розмови» відбуваються з мерами та міськими головами по всій окупованій території Запорізької області. Згодом росіяни встановили маріонеткову владу в кожному місті та селі.

У Василівці Запорізької області мером став місцевий актор, який керував агенцією з дитячих фотосесій.

Депортація

Розслідувачі повідомляють, що у період від липня 2022 року до травня 2023 року окупанти проводили депортацію жителів Запорізької області. Влада рф публікувала відео, на яких чоловіки в масках зачитували жертвам наказ про депортацію, а потім наказували їм йти через лінію фронту в напрямку української території без будь-яких речей. В одному з інтерв'ю так званий «губернатор Запорізької області» Євген Балицький представив ці депортації як гуманітарний захід:

«Що робити жінці з трьома дітьми, яка має різні погляди і не бачить росію своєю батьківщиною? Вона не вважає те, що відбувається, правильним. Що, нам її вбити? Очевидно, ми їх просто вичавили… Ми не хотіли мати на своїх руках кров невинних людей лише тому, що вони думають не так, як ми», – заявив Балицький.

Після референдуму у 2022 році депортації посилилися. Крім цього росіяни викрали тисячі місцевих жителів, яких вважали небезпечно проукраїнськими. Їхні родини місяцями не мали жодних новин про зниклих безвісти близьких.

Повторне заселення та перевиховання

У Запорізькій області призначили керівником фсб Олександра Гаглазова, який раніше був головою регіонального управління фсб у тамбовській області. Окрім жорсткої сили, росіяни розпочали пропагандистську кампанію, щоб зберегти контроль над повідомленнями.

В одному з внутрішніх кремлівських фінансових документів, йдеться про виділення 6,6 мільярда рублів (57 мільйонів фунтів стерлінгів) на різні проекти на окупованих територіях, пов’язані з навчанням нових державних службовців, «освітніми програмами серед молоді» та розгортанням інфраструктури роскомнадзору.

Нагадаємо, на окуповані території росіяни вкладають величезні неспівмірні кошти, зокрема на галузь культури.

Вибори

The Guardian пише, що протягом останнього тижня росіяни ходили по домівках Запорізької області і тиснули на українців, щоб вони отримали російське громадянство. Окупанти поширюють заходи безпеки в Запорізькій області напередодні голосування через діяльність партизанів.

«Чекати ставало все важче і важче, тому я продав меблі та телевізор, щоб отримати грошей на дорогу, і нарешті поїхав», — заявив 58-річний Павло Дворецький, який нещодавно приїхав до Запоріжжя з Молочанська.

Британські журналісти пишуть, що на сьогодні близько половини населення окупованого Запоріжжя виїхали з регіону. Деяких людей депортували чи викрали росіяни.

З підконтрольної території українські правоохоронці стежать за подіями на окупованих регіонах і складають списки місцевих колабораціоністів. Зокрема, у Молочанську на бік росіян перейшов начальник військкомату, а також депутат місцевої ради, який написав гімн міста.

Нагадаємо, наші діти не наше майбутнє, або як працює освіта на окупованих територіях.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар