Які видавництва друкували книги у зруйнованій росіянами типографії Харкова

За статистикою, кожна третя книга в Україні друкувалась у типографії «Фактор-друк» в Харкові. Щорічно друкарня випускала понад 50 мільйонів книг у твердій та м'якій палітурці. Наразі типографію повністю зруйновано.

silmedia_zgcl/mGIa2LPSg.jpeg
Типографія «Фактор-друк» після російського обстрілу

Один удар припав на цех, де працювали люди. Там загинули шестеро людей. Поранені 16 людей. Ще дві ракети вдарили поблизу. Типографія співпрацювала з багатьма видавництвами для друку книжкової продукції. «Фактор-Друк» випускало книги для видавництв «КСД», «Ранок», «Фоліо», «Свічадо», «Зелений пес» та інших.

«КСД»

У книгарні «КСД» розповіли, що на друці у поліграфії знаходилось 11 книг (і новинки, і додруки). Зокрема, у друкарні створили «Скарби Примарних островів» – Андрія Кокотюхи та «Марусю Чурай» – Ліни Костенко, «Три товариші» – Еріх Марія Ремарк, «Дівчина у потягу» – Пола Гоукінз.

silmedia_zgcl/keytpYESg.jpeg

Видавництво Старого Лева

У друкарні надрукували роман «Магнетизм» Петра Яценка. За художнє оформлення книжки артдиректор «ВСЛ» Назар Гайдучик отримав найвищу нагороду – «The Very Best of» – у конкурсі Ukrainian Design: The Very Best Of 2020 у номінації А10 «Books design and illustration».

silmedia_zgcl/6E8Q5YEIg.jpeg

Ранок

Видавництво «Ранок» виготовляло у друкарні дитячу та навчальну літературу. У типографії вийшли серії освітніх посібників та дитячих енциклопедій («Атлас світу для дітей»; «Енциклопедія для допитливих», «Казки народів світу»).

silmedia_zgcl/qBzFcYPSg.jpeg

Vivat

Видавництво та книгарні Vivat входили до холдингу Фактор-друк, у ній друкувалось більшість книжок видавництва. Зокрема, у типографії надрукували книги: «Кохання живе три роки» Фредеріка Бегбедера «Жорстоке небо» – Макса Кідрука. З видавництвом співпрацювали такі українські письменники, як Дара Корній, Андрій Кокотюха, Артем Чех, Вахтанг Кіпіані, Надія Гербіш, Галина Крук, Марк Лівін, Оксана Мороз та інші.

silmedia_zgcl/P28mKYEIR.jpeg
Надруковані в типографії книги Vivat

Свічадо

Видавництво спеціалізується на випуску релігійної, духовної літератури, а також книг з питань християнського виховання, культури та традицій. У поліграфії «Фактор-друк» створили такі книги: «Святе письмо» Антоні Длуґоша, «Коли приходить Різдво» Луїзи Олкот, «Полтавські мотиви» Писанки Ганни Косів та інші.

silmedia_zgcl/x44NhYPSR.jpeg
Книги від Свічадо у поліграфії «Фактор-друк»

Фоліо

Видавництво Фоліо друкувало у поліграфії класичну та сучасну літературу, зокрема переклади світових бестселерів. Так, у друкарні створили роман французького письменника Стендаля «Червоне і чорне».

silmedia_zgcl/tjQm2LPIg.webp

Нагадаємо, це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, де друкуються не тільки книжки видавництва Vivat, а й практично усіх українських видавництв.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар