Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Новини,15 квіт.Залишити коментар

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відповів на петицію з вимогою переспрямувати кошти з виробництва телемарафонів на фінансування потреб Збройних сил. У відповіді на звернення він назвав це недоцільним.

Про це йдеться в його відповіді на відповідну петицію, опубліковану на сайті уряду.

Петиція 

Раніше на сайті уряду зареєстрували петицію з закликом переспрямувати кошти, призначені для телемарафонів, на фінансування дронів та пікапів для ЗСУ. Автори звернення зазначали, що телемарафони є «надзвичайно дорогими для державного бюджету», а їхній зміст — «маніпулятивним».

«Ситуація на фронті часто подається в рожевих тонах, що розслаблює суспільство і в результаті шокує його, коли починаються масштабні мобілізаційні заходи», — йдеться у зверненні. 

Петиція на сайті Уряду

Відповідне звернення до Кабміну підписали понад 29,5 тисячі людей.

Відповідь Шмигаля

У відповіді на петицію прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки й оборони й складовою протидії військовій агресії рф проти України.

«Перерозподіл зазначених у петиції видатків шляхом їх спрямування на потреби інших складових сектору безпеки та оборони не є доцільним», — відповів Шмигаль.

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль, Київ, 24 лютого 2024 року. Олександр Магула/Суспільне

Також прем’єр-міністр наголосив, що уряд системно працює над залученням фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, зокрема міжнародної допомоги, на задоволення потреб і підвищення спроможностей ЗСУ.

Фінансування телемарафону 

Цьогоріч на виробництво контенту для телемарафону витратять понад півмільярда гривень. 

Загалом, за підрахунками розслідувачів, під час повномасштабної війни Мінкульт і державний телеканал «Рада» заплатили виробникам контенту для телемарафонів 1,21 млрд грн.

Витрати на телемарафон. Дані: видання «Наші гроші»

Що думають українці про телемарафон

Близько третини українців (29,4%) вважають, що телемарафон втратив свою актуальність. Станом на початок лютого 2024 року телепроєкту довіряють 36% українців, не довіряють – 47%.

Що відомо про телемарафон

Загальнонаціональний інформаційний телемарафон «Єдині новини» запустили на початку повномасштабного вторгнення. Для участі у ньому об’єднались телеканали: Суспільне, 1+1, «ТРК Україна» («Україна 24»), ICTV/СТБ, «Рада» та «Інтер».

Володимир Зеленський заявив, що вважає телемарафон «одним із ключових етапів в історії незламності нашої держави».

Скандал із Кримом

На телеканалі «Ми – Україна» в етері телемарафону «Єдині новини» показали мапу, де Крим позначений територією росії. У сюжеті йшлося про колапс у російській системі житлово-комунального господарства, зокрема через відсутність опалення у будинках у Свердловській області та аварію на теплотрасі – в Орловській. На тлі згадок різних регіонів Росії в сюжеті показали дизайн карти, на якому видно анексований український Крим.

Нагадаємо, у 2023 році на контент для телемарафонів витратили понад 800 млн грн.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар