Каховська ГЕС: що змінилося за рік після підриву

6 червня 2023 року росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Наразі водою покрито до 40% колишньої акваторії водосховища.

silmedia_zgcl/5zDBu8yIR.png
Колишнє Каховське водосховище. Фото: Getty Images

Про це повідомили фахівці НАН України.

За даними дослідників, Каховська ГЕС перетворилась на періодично затоплювану територію, покриту густою рослинністю. Використання водосховища в господарстві наразі неможливе.

Зазначається, що до жовтня 2023 року площа водосховища скоротилася до 193 квадратних кілометрів. Це лише 9% від його початкової площі, яка раніше становила 2155 квадратних кілометрів.

Станом на жовтень 2023 року об'єм води зменшився до 3,6% від початкового об'єму водосховища. У найсухіший період 2023 року майже вся вода була зосереджена у руслі Дніпра.

silmedia_zgcl/Nq5q_8sSR.jpeg
Каховське водосховище станом на 10 жовтня 2023 року. Фото: НАН України

У травні 2024 року площа водойми збільшилась до 860 квадратних кілометрів. Причиною стало підвищення рівня води у Дніпрі. Водосховище відновилось майже на 40%.Об'єм води в травні також зріс до 2,15 кубічних кілометрів – це 11,8% від початкового об'єму.

silmedia_zgcl/2fRcXUySR.jpeg
Карта водної поверхні колишнього водосховища станом на 25 травня 2024 року. Фото: НАН України

За висновками вчених, територія колишнього Каховського водосховища зазнаватиме періодичного осушення і затоплення залежно від сезону. Влітку та восени під час зниження рівня води в Дніпрі й зменшення кількості опадів ці землі майже повністю звільнятимуться від води. Навесні й на початку літа знову затоплюватимуться водою.

«Більша частина території Каховського водосховища поросла вербою і тополею. Відповідно, ми вже маємо періодично затоплювану територію, покриту густою рослинністю. Тому її використання в господарстві України», — повідомили фахівці НАН.

Нагадаємо, Каховська ГЕС — кейс перемоги дезінформації росіян над правдою.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар