6 червня 2023 року росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Наразі водою покрито до 40% колишньої акваторії водосховища.
Про це повідомили фахівці НАН України.
За даними дослідників, Каховська ГЕС перетворилась на періодично затоплювану територію, покриту густою рослинністю. Використання водосховища в господарстві наразі неможливе.
Зазначається, що до жовтня 2023 року площа водосховища скоротилася до 193 квадратних кілометрів. Це лише 9% від його початкової площі, яка раніше становила 2155 квадратних кілометрів.
Станом на жовтень 2023 року об’єм води зменшився до 3,6% від початкового об’єму водосховища. У найсухіший період 2023 року майже вся вода була зосереджена у руслі Дніпра.
У травні 2024 року площа водойми збільшилась до 860 квадратних кілометрів. Причиною стало підвищення рівня води у Дніпрі. Водосховище відновилось майже на 40%.Об’єм води в травні також зріс до 2,15 кубічних кілометрів – це 11,8% від початкового об’єму.
За висновками вчених, територія колишнього Каховського водосховища зазнаватиме періодичного осушення і затоплення залежно від сезону. Влітку та восени під час зниження рівня води в Дніпрі й зменшення кількості опадів ці землі майже повністю звільнятимуться від води. Навесні й на початку літа знову затоплюватимуться водою.
«Більша частина території Каховського водосховища поросла вербою і тополею. Відповідно, ми вже маємо періодично затоплювану територію, покриту густою рослинністю. Тому її використання в господарстві України», — повідомили фахівці НАН.
Нагадаємо, Каховська ГЕС — кейс перемоги дезінформації росіян над правдою.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.