Харківську посадовицю підозрюють у розкраданні гуманітарки на 15 млн грн

Правоохоронці викрили посадовицю Харківської ОВА та трьох учасників схеми на заволодінні 15,2 млн грн під час закупівлі харчів для гуманітарної допомоги.

silmedia_zgcl/uj-AdE2IR.webp

Про це повідомляють НАБУ та САП.

Слідство з'ясувало, що у березні 2022 року керівниця апарату Харківської ОВА та директорка приватного товариства та АТ «Укрзалізниця» уклали тристоронній договір на постачання продовольчих товарів. Продукцію закуповували за державною програмою для безоплатної роздачі населенню в прифронтових областях та на деокупованих територіях.

НАБУ стверджує, що посадовиця Харківської ОВА з іншими учасники схеми підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції, на підставі яких «Укрзалізниця» перерахувала приватному товариству понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію не поставили.

У грудні 2022 року учасники схеми дізнались про відкрите кримінальне провадження щодо їхньої діяльності. Посадовиця Харківської ОВА вирішила замаскувати невидачу продуктів населенню.

«Лише після того, як стало відомо про наявність кримінального провадження за вказаними фактами зловживань, у грудні 2022 року особи поставили продукцію, при цьому підробили документи про начебто зберігання цієї продукції на інших складах, хоча за фактом її взагалі не було», — зазначають у САП.

Підозру оголосили:

  • керівниці апарату Харківської ОВА;
  • директорці приватного товариства та її заступнику;
  • директору регіонального управління приватного товариства.

Правоохоронці проводять розслідування.

Реакція Харківської ОВА

У Харківській ОВА заявили, що гуманітарну продукцію поставили в повному обсязі та передали за призначенням населенню Харківщини.

У заяві наголошується, що Харківська ОВА з березня 2022 року сприяла слідству, надавала відповідні документи профільним правоохоронним органам на всіх етапах слідчих дій і сприятиме слідству й надалі відповідно до вимог чинного законодавства.

«Якщо під час досудового слідства та в суді буде доведено факт злочинних дій або намірів будь-якої посадової особи, то ця особа персонально має понести законне покарання», — зазначили у Харківській ОВА.

Нагадаємо, посадовця Міноборони затримали через розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар