Посадовця Міноборони затримали через розкрадання 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів

Служба безпеки України затримала керівника одного з Головних управлінь Міноборони, який причетний до корупційної схеми придбання боєприпасів для ЗСУ на майже 1,5 млрд грн.

silmedia_zgcl/ZuxTEpdIR.jpeg

Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, посадовець у грудні 2022 року підписав угоду з компанією-спецекспортером на придбання оптової партії артилерійських снарядів для українських захисників. Але тоді бюджетні кошти не переказали на рахунки компанії.

Агенція оборонних закупівель Міноборони згодом уклала інший контракт на постачання цих самих артснарядів із цим самим виробником. Новий договір передбачав придбання боєприпасів без посередників, напряму від виробника, що суттєво скорочувало терміни постачання продукції та зменшувало її вартість.

Посадовець, попри новий контракт, продовжив дію попередньої угоди з підприємством-спецекспортером. Після продовження старого договору на рахунки іноземної фірми-посередника перерахували майже 1,5 мільярда гривень — це на 30% перевищило ціну снарядів за прямим договором з виробником.

Посадовця усунули від виконання службових обов'язків. Йому загрожує до 15 років в'язниці. Міністерство оборони проводить заходи для повернення до бюджету України привласнених майже 1,5 млрд грн.

Нагадаємо, київського посадовця підозрюють у розкраданні грошей на будівництві мосту.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар