Кіноадаптації відомих українських творів

Усі люблять дивитися кіно. У кожного є свої фаворити. Ми ж зібрали для вас перелік не просто українських стрічок, а фільмів, що були зняті за мотивами українських книг, які уже стали класикою.

Нумо дивитися разом!

«Тіні забутих предків»

silmedia_zgcl/JCOm0rj4g.png

Фільм Сергія Параджанова за відомим твором Михайла Коцюбинського уже став класикою українського кіно та займає перше місце серед сотні найкращих українських фільмів усіх часів.

З ним пов'язано багато драматичних історій. Саме на прем'єрі кінострічки у київському кінотеатрі «Україна» 4 вересня 1965 року літературний критик Іван Дзюба зі сцени, аспірант-літературознавець Василь Стус і журналіст В'ячеслав Чорновіл в залі закликали підвестися на знак протестів проти арештів українських інтелектуалів, які відбулися влітку 1965 року. Під протестним листом підписалося 140 присутніх.

Гарвардський університет додав стрічку до списку обов'язкових для перегляду студентам, які претендують на вищий ступінь у кінознавстві.

«Захар Беркут»

silmedia_zgcl/wHfn0rC4R.jpeg

Фільм Ахтема Сейтаблаєва знятий у колаборації з американцями. В основі однойменний твір Івана Франка.

1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі кілька місцевих мисливців, братів Беркутів, потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських жителів під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога.

Багатьом українцям кіно не сподобалося. Назвали його занадто голівудським і не справжнім. Попри все стрічка вийшла цікава та видовищна.

«Дике поле»

silmedia_zgcl/xIEcArC4R.jpeg

Стрічка про Донбас за книгою Сергія Жадана «Ворошиловград».

За сюжетом Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес — стару бензоколонку. Разом із нею — друзів дитинства й кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде.

«І будуть люди»

silmedia_zgcl/4IvLArC4R.webp

Український драматичний серіал-епопея телеканалу СТБ, екранізація однойменного роману Анатолія Дімарова.

Серіал побудований у формі саги й через призму життя звичайних людей показує життя українського села першої половини XX століття: Перша світова війна, революція, програш УНР у радянсько-українській війні 1917-1921, остаточний прихід радянської влади, репресії, Голодомор.

«Кава з кардамоном»

silmedia_zgcl/p2awArjVg.jpeg

Сценарій є адаптацією романа-бестселлера української письменниці Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону».

«Кава з кардамоном» ― це драматична історія забороненого кохання українки та польського шляхтича, що розгортається у Львові середини XIX століття, за часів «Весни народів», революції 1848—1849 років.

Серіал про долю молодої дівчини, дочки священника, яка пов’язала своє життя з набагато старшим одруженим шляхтичем. Їхні стосунки ― нечуваний для XIX століття вчинок ― набули розголосу, тому головні герої зіткнулися з осудом.

«Чорний ворон»

silmedia_zgcl/zOkrArj4g.jpeg

«Чорний ворон» — повнометражний художній фільм за романом однойменного бестселера відомого українського письменника Василя Шкляра.

Історія «Залишенець. Чорний Ворон» розповідає про одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — запеклу боротьбу українських повстанців проти окупаційної комуністичної влади в 1920-х роках, вже після окупації УНР, у Холодному Яру.

Головний герой на прізвисько «Чорний Ворон» — холодноярський отаман — організовує боротьбу проти більшовиків-окупантів, які вже заполонили Україну й запроваджують у ній свій радянський лад, вбиваючи патріотів та утискаючи українську культуру.

«Віддана»

silmedia_zgcl/OsN609j4g.jpeg

«Віддана», робоча назва «Фелікс Австрія» — український повнометражний фільм за мотивами роману «Фелікс Австрія» української письменниці Софії Андрухович.

Цікаво, що у фільмі зіграла актриса з Польщі, Маріанна Янушевич, їй дісталася роль українки Стефи. А Олеся Романова, українка, зіграла напівпольку-напівнімкеню Адель. Спеціально для стрічки пошили понад 150 костюмів і зібрали понад 300 образів періоду кінця ХІХ і початку XX століть.

«Століття Якова»

silmedia_zgcl/MM3g1rC4g.jpeg

«Століття Якова» — український історичний мінісеріал з 4-х серій, створений телеканалом «1+1», екранізація однойменного роману українського письменника Володимира Лиса.

Не кожному щастить дожити до свого вікового ювілею. Головному герою, простому українському селянинові, довелося усього побачити на своєму довгому віку – і доброго, і такого, про що лише мріяти можна. А ще на його долю випало таке, чого й ворогові не побажаєш…

Фільм – це надзвичайно хвилююча романтична драма кохання сільського парубка Якова, що розпочалася ще під час польського володарювання на заході України й тривала до наших днів, заснована на справжніх подіях, правдивій історії.

«Червоний»

silmedia_zgcl/qn-WJrC4g.jpeg

«Червоний»  — український історичний фільм Зази Буадзе 2017 року, екранізація однойменного роману Андрія Кокотюхи.

1947 року до табору ГУЛАГу потрапляє воїн УПА Данило Червоний. Начальник табору, майор Абрамов, передбачає, що Данило буде непокірним і завдасть чимало проблем, адже не раз уже тікав з ув'язнення.

«Спіймати Кайдаша»

silmedia_zgcl/3GY7JrjVg.jpeg

Сюжет телесеріалу заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я», але адаптований до наших часів, з новими сюжетними лініями. Дія серіалу відбувається з 2005 по 2014 роки. Основний сюжет розгортається навколо віковічної проблеми протистояння двох поколінь однієї родини — покоління батьків та дітей.

Написала сценарій і виступила шоураннером Наталка Ворожбит – авторка сценарію відомого українського фільму «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв) і «Школа». Це перша робота Наталки як шоураннера, вона брала участь у всіх етапах створення серіалу, і навіть зіграла на екрані маму Мелашки.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар