Кримські села та місто перейменують – президент підписав закон про декомунізацію та нове районування

Президент України підписав Закон України про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим», прийнятий Верховною Радою України 23 серпня — в день проведення третього саміту Кримської платформи.

silmedia_zgcl/PsWvNYzIR.jpeg

Про це йдеться на сторінці Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Після набрання чинності Законом — наступного дня після його офіційного опублікування, будуть введені в дію рішення, прийняті парламентом у 2016 та 2020 роках.

Головна мета Закону — підготовка підґрунтя для деокупації півострова, адже військові та військово-цивільні адміністрації створюються для діяльності на території територіальних громад.

Декомунізація в Криму

Рішенням Верховної Ради України від 2016 року декомунізували назви десятків населених пунктів на півострові, їм повернули історичні назви.

Наприклад в Автономній Республіці Крим селище Куйбишеве Бахчисарайського району на селище міського типу Албат, Красноперекопський район на Перекопський, а місто Красноперекопськ на місто Яни Капу.

На всіх міжнародних картах, які будуть зроблені за українськими зразками, будуть уже змінені назви.

Районування Криму

А постанова парламенту «Про освіту та ліквідацію районів» від 2020 року – це адміністративна реформа, внаслідок якої, наприклад, населені пункти навколо Севастополя мають бути віднесені до Бахчисарайського району замість чинного Сакського та Ленінського (або за новою назвою Едикуйського району), створюються Євпаторійський та Керченський райони, передбачається створення Ялтинського району на Південному узбережжі Криму.

Як раніше було 14 районів, зараз буде 10 районів. Це ті зміни, які були ухвалені раніше. Набудуть чинності й всі деокупаційні процеси – відновлення органів державної влади вищого рівня та територіальних підрозділів відбуватиметься відповідно до нових районів», – додала заступниця постпреда Президента у Криму.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар