Мін'юст пропонує дозволити мобілізувати засуджених

Міністерство юстиції розробило законодавчі зміни, щоб дозволити засуджених долучитися до війська.

silmedia_zgcl/eWn15a5SR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це заявила в ефірі Українського радіо заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Заступниця розповіла, що наразі українське законодавство забороняє залучати до лав ЗСУ не лише засуджених, які перебувають у в’язницях, але й тих, хто відбув своє покарання та перебуває на волі:

«Проблема в тому, що є десятки тисяч людей, які раніше були засуджені за злочини. Якщо раніше засуджені за злочини прийдуть до ТЦК, їм відмовлять. На жаль, вони зняті з військового обліку і жодним чином не можуть допомогти армії», — заявила Висоцька.

Олена Висоцька розповіла, що з початком великої війни, Мін'юст отримав «тисячі звернень» від засуджених, які хотіли долучитись до лав Збройних сил України.

Мін'юст вже розробив пропозиції змін до законодавства, які наразі перебувають на розгляді в комітетах ВР, які покликані усунути цю проблему. На думку Висоцької, наразі не варто законодавчо обмежувати, які категорії засуджених можуть мобілізуватися до ЗСУ, а які — ні.

«Ми напрацювали законодавчі зміни та подали їх до комітету. Вони дуже дискусійні, тому що армія має дещо відволікатись на таку категорію людей, як колишні засуджені або теперішні засуджені, якщо вони приєднаються. Але ми вважаємо, що це було б справедливо, по-перше. А по-друге, якщо правильно організувати цей процес, це було б дуже корисно для нас», — наголосила Висоцька.

Заступниця міністра вважає, що січень-лютий – це час, коли будуть ухвалені нові правила мобілізації. Олена Висоцька розповіла, що немає гарантій, що питання з засудженими вирішиться відразу, бо ця дискусія, за її словами, не може зупиняти інші важливі зміни.

Нагадаємо, Кирило Буданов розповів, чому не можна уникнути мобілізації.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар