Мінкульт позбавив колишню Арку дружби народів у Києві статусу памʼятки історії

Міністерство культури та інформаційної політики визнало колишню Арку дружби народів у Хрещатому парку Києва такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих памʼяток України. Монумент втратив статус памʼятки історії й підлягає демонтажу.

silmedia_zgcl/-KIoQ8-SR.jpeg
Колишня арка дружби народів. Фото: РБК-Україна

Арку дружби народів у Києві встановили до 60-річного ювілею утворення срср і відкрили напередодні 65-ї річниці жовтневого перевороту 1917 року.

У Мінкульті зазначили, що попри перейменування Київською міською радою в «Арку Свободи українського народу», монумент репрезентує виключно совєтські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України.

Експерти наголошують, що втілений у монументі міф про «воззʼєднання» двох нібито братніх народів не відповідає історичним реаліям. А в умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування «законності» путінських територіальних претензій.

Раніше Київська міська рада перейменувала монумент в «Арку Свободи українського народу», проте як вважає Український інститут національної пам'яті він залишається російським імперським монументом, навіть попри перейменування. У 2018 році на арці українські митці й активісти намалювали «тріщину дружби».

Демонтажу заважав охоронний статус пам'ятки. Тепер же стає можливим виконання експертного висновку УІНП.

Нагадаємо, знищення «вождів»: як відбувається декомунізація в постсовєтських країнах.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар