Мінкульт розповів, скільки діячів культури не повернулися з-за кордону

У міністерстві культури та інформаційної політики зазначили, що з-за кордону не повертаються менш ніж 1% діячів культури, які мають дозвіл на виїзд.

silmedia_zgcl/8cI50npSg.jpeg

Про це розповідає в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Ми ведемо облік листів сприяння (перетину кордону для діячів культури - ІФ-У), тому що ми їх видаємо, вони в нас реєструються. Але ми не ведемо безпосередньо обліку перетину кордону і на виїзд, і на в'їзд. Цю інформацію можна отримати в Державній прикордонній службі України», — зазначив Карандєєв.

Ростислав Карандєєв зазначає, що міністерство не відповідає за подальші дії людини, якій видано такий лист сприяння.

silmedia_zgcl/7WJAAntSg.jpeg
Ростислав Карандєєв
«На сьогодні ми маємо розроблені критерії, і, на нашу думку, вони максимально такі, які забезпечують нам мінімізацію помилки. Зокрема обов'язково має бути запрошення з іноземної сторони, якщо це юридична особа, має бути наказ про відрядження, має бути зобов'язання про повернення, має бути реєстрація в територіальному центрі комплектації. Але, як і в будь-якому іншому процесі, ми не застраховані від обману», — заявив в. о. міністра.

Ростислав Карандєєв розповів, що заклади культури інформують про свою діяльність за кордоном, а від фізичних осіб не вимагають звітів.

«Насправді я хочу сказати, що дуже невелика кількість людей не повертається, це однозначно менше одного відсотка. Ми ставимося до цього, якщо можна так сказати, як до певного очищення української культури від непатріотично налаштованих людей», – констатував він.

Нагадаємо, в уряді не голосуватимуть за складання мандатів без медичної причини — Арахамія.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар