Мобілізація жінок та скандал із Залужним: чим відома нардепка Мар'яна Безугла

11 січня 2024 року нардепка та заступниця голови Комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла оголосила, що написала заяву про вихід із фракції та партії «Слуга народу».

silmedia_zgcl/iPQy0qFSg.webp

Про це чиновниця написала у себе на сторінці у Facebook.

Заява Мар'яни Безуглої

Мар'яна Безугла заявила, що їй не потрібна «слабка фракція та партія» у період війни в України. Вона написала, що підтримуватиме ініціативи Президента, проте «не хоче мати спільні зобов'язання з нардепами фракції, які встромляють ніж в спину».

Також Безугла додала, що їй «не потрібна квота заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки оборони та розвідки» за умов, які нібито їй «нав’язують».

silmedia_zgcl/IZquA3FIg.jpeg
Мар'яна Безугла з Володимиром Зеленський

На думку нардепки, Верховній Раді і Збройним силам України потрібні «радикальні зміни».

Наприкінці своєї публікації політикиня зазначила, що написала заяву на вихід з фракції та партії «Слуга Народу», проте залишається «мажоритарним депутатом Оболонського району з усіма зобовʼязаннями відкритості та роботи з громадянами».

Передісторія

5 січня 2024 року Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував відкликати Мар'яну Безуглу з посади заступниці голови комітету.

Мар'яна Безугла відреагувала на рекомендацію комітету так:

«Зроблено все було максимально підступно: голова Комітету поставив на голосування, коли я його попередила, що запізнюсь на засідання, за моєї відсутності, а колеги проголосували».

10 січня 2024 року народні депутати намагались винести питання про звільнення Мар'яни Безуглої з посади заступниці голови Комітету з питань безпеки та оборони. Проти винесення питання на розгляд виступив голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.

silmedia_zgcl/goA0oqFIg.webp
Фото: Залізний нардеп

Парламентарі заблокували трибуну Верховної Ради, щоб поставити на голосування постанову про звільнення нардепки. Тоді голова Ради Руслан Стефанчук завершив засідання парламенту.

Скандальні заяви Безуглої

Конфлікт із головнокомандувачем ЗСУ

Раніше депутатка Мар'яна Безугла звинуватила головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у тому, що він «не зміг надати план задуму на 2024 рік» і має піти з посади. У своїх дописах Безугла називає Залужного «золотим телям» або замість імені використовує чотири зірочки, як на його погонах.

У соцмережах українці розкритикували висловлювання Безуглої. Після цього вона опублікувала ще один допис, в якому заявила, що «правило Головкома N1 – в будь-якій некомфортній ситуації перекладай вину на Офіс Президента».

silmedia_zgcl/ADkUTqKSR.jpeg
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Секретар Комітету з питань нацбезпеки та оборони Роман Костенко зазначив, що головнокомандувач ЗСУ не повинен подавати план, а на профільному комітеті Верховної Ради його не вимагали. Валерій Залужний не коментував заяви Мар'яни Безуглої.

Лідер партії «Демократична сокира», військовий Юрій Гудименко, звернувся до СБУ через заяви депутатки.

silmedia_zgcl/8jgG0qFIR.jpeg

Мар'яна Безугла й українські волонтери

У міжнародний день волонтерів Мар'яна Безугла запропонувала наступного року відправити на фронт українських волонтерів.

«Вважаю, час волонтерів має пройти в 2024: обов’язок держави забезпечити все необхідне; громадян – сплатити на це податки; краще волонтерство сьогодні — ПРИЙТИ В ЗСУ! P.S. Народ — це держава. Який народ, така і держава», ― написала вона.

При цьому депутатка закликала не пропонувати їй самій мобілізуватися, оскільки, за її словами, вже проходила військову службу.

silmedia_zgcl/FJivJ3FIR.jpeg
Мар'яна Безугла під Харковом

Мобілізація жінок

На своїй сторінці Мар'яна Безугла написала допис про мобілізаційний законопроєкт. У ньому вона зазначає:

«Щодо служби жінок в проєкті закону юридично виписано наразі так. Зверну увагу, що призов жінок не обмежується ЗСУ, це можуть бути й оборонні підприємства, наприклад», ― написала вона.
silmedia_zgcl/DmQP1qKSg.jpeg
Фото: Олена Зеленська

Нардепка зазначила деякі пункти щодо призову та служби жінок в мирний та воєнний час:

  • Жінок, які придатні до проходження військової служби, братимуть на військовий облік військовозобов'язаних;
  • Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час.
  • У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовому резерві тільки в добровільному порядку (за контрактом).

Нагадаємо, депутати готують законопроєкт із новими правилами мобілізації.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар