На Харківщині тривають бої за Вовчанськ

Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що ситуація на Харківському напрямку залишається складною та динамічно змінюється. Ворог має тактичний успіх, тривають бої за прикордонний Вовчанськ.

silmedia_zgcl/v_wiZuLIR.jpeg
Евакуація на Харківщині. Фото: ДСНС

Коментар Генштабу

Противник штурмує напрямки Стрілеча — Глибоке, Олійникове — Глибоке, Оліникове — Лукʼянці, Муром — Стариця, Плетенівка — Тихе. Також тривають бої на напрямках Пильна — Лукʼянці, Пильна — Глибоке, Пильна — Олійникове, Муром — Бугруватка.

silmedia_zgcl/iwXvmXYSR.jpeg
Дані Deep State

У Генштабі стверджують, що ворог задіяв значні сили для ведення наступу на Вовчанськ у складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами. Тільки вбитими на цьому напрямку російські загарбники втратили за добу понад 100 окупантів.

«Наші захисники ведуть оборонні дії, завдають вогневого ураження противнику, широко застосовують безпілотні системи з метою ведення розвідки і завдання точкових ударів задля максимальних втрат. Триває розгортання резервів для стабілізації ситуації. В ході визначення завдань військам одним із головних пріоритетів є збереження життя наших воїнів», — зазначає Генштаб.

Дані Deep State

За даними фахівців, окупанти просунулися біля Вербового, в Красногорівці, в Нетайловому, західніше Семенівки, східніше Новопокровського та окупували села Харківщини: Мороховець, Олійникове та Зелене.

silmedia_zgcl/wTwQzXLIR.jpeg
Селища Мороховець, Олійникове та Зелене Харківської області на мапі DeepState станом на 0:47 13 травня

Окупанти також намагаються закріпитися в Глибокому та підбираються до Вовчанська. Місто перебуває під щільним обстрілом, триває евакуація цивільного населення.

Інформація від Харківської ОВА

За 12 травня росіяни атакували понад 30 населених пунктів Харківщини: Липці, Веселе, Нескучне, Стариця, Зарічне, Зелений Яр, Гонтарівка, Томахівка, Юрченкове, Вовчанськ та інші.

У селі Дворічна під час артилерійського обстрілу окупанти поранили 46-річну жінку, в Ізюмі жінка поранилась при детонації боєприпасу, а у Вовчанську від серії ударів постраждали семеро людей. Обійшлося без жертв. На сьогодні з області вже евакуювали 5 762 жителів.

Аналітики ISW

За даними Інституту вивчення війни наступ на Харківщині є наслідком заборони бити західною зброєю по рф:

«Наступальні зусилля росії щодо захоплення Вовчанська (на північний схід від Харкова) багато в чому є наслідком мовчазної політики Заходу, згідно з якою українські сили не можуть використовувати надані Заходом системи для завдання ударів по законних військових цілях на території росії», — заявили аналітики ISW в актуальному зведенні.
silmedia_zgcl/0qlViuYSg.jpeg

На думку аналітиків, дозволу від Великої Британії для України використовувати їхнє озброєння для ударів по рф недостатньо.

Фахівці зауважили, що противник намагається оточити Вовчанськ, ворог наближається до міста через Бугруватку, Старицю й Ізбицьке та через Вовчанські Хутори. Зокрема, в разі захоплення будь-якого з цих населених пунктів, ворог може перерізати українські наземні лінії звʼязку до Вовчанська.

Нагадаємо, сили оборони відійшли від деяких позицій на Харківщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар