На судна чекає доля крейсера «москва» – Міноборони відповіло на порушення рф норм судноплавства

Міністерство оборони України попередило, що з 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів російської федерації та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

silmedia_zgcl/7ZjKbrj4R.webp

Раніше ми писали, що світові ціни на пшеницю б’ють рекорди після того, як росія оголосила кораблі з зерном військовими цілями.

Міністерство оборони рф заявило, що з 21 липня всі судна, які прямуватимуть Чорним морем до українських портів, розглядатимуться як «потенційні перевізники військових вантажів» і що «держави прапора» кораблів будуть вважатися причетними до українського конфлікту на боці київського режиму».

«рф вчергове брутально порушила універсальне для усього світу право на вільне судноплавство та свідомо підриває продовольчу безпеку, прирікаючи на голод мільйони людей», – написали в Мінобороні.
«Відкрито погрожуючи цивільним суднам, які перевозять продукти з українських портів, здійснюючи ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру у мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торговельних маршрутах, кремль перетворив Чорне море на зону небезпеки, в першу чергу, для російських суден та суден, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів рф та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України. Відповідальність за усі ризики повністю лягає на російське керівництво», – додали у відомстві.

Крім того, судноплавство у районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальською протокою України заборонене як небезпечне, з 05:00 20 липня 2023 року. Відповідна навігаційна інформація для мореплавців вже оприлюднена.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар