Наступ на Харків: аналітики пояснили, чому росіяни не зможуть захопити місто

Армія рф передислокувала частину військ у курську область. На думку американських аналітиків, росіяни створюють нове угрупування військ для масштабного наступу на Харків. Однак експерти зазначають, що шанси захопити місто в окупантів мінімальні.

silmedia_zgcl/uy5z7DYIR.jpeg
Колона військових машин армії рф. Getty Images

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни.

Новий наступ на Харків

Експерти зазначають, що окупанти формують Північне угруповання військ, яке діятиме на білгородсько-харківському напрямку. Аналітики наводять коментарі українського військового експерта Костянтина Машовця. За його словами, росіяни перекинули до складу Північного угруповання військ особовий склад і техніку 30-го мотострілецького полку та 128-ї окремої мотострілецької бригади.

silmedia_zgcl/tks27vLSR.webp
російська техніка. Фото: Reuters

Загарбники вдають, що розвантажують на залізничних станціях в ізольованих районах курської області війська і техніку для передислокації в нове угруповання військ, щоб потім здійснити марш до місць дислокації в бєлгородській області.

За словами Костянтина Машовця, російське Північне угруповання військ не зможе реалізувати успішний наступ на Харків. Він припустив, що вони можуть спробувати провести обмежені операції в Харківській і Сумській областях.

У ISW зазначають, що росіянам не вистачить сил для захоплення великого міста, але потенційний наступ рф на Харків і Суми змусить ЗСУ перекидати війська з інших, більш важливих ділянок лінії фронту.

Ситуація на фронті

За даними Інституту вивчення війни, росіяни здійснили тактичний прорив на південь від Кислівки у Куп'янському районі. Окупанти просунулися на 480 метрів вглиб української оборони. Цю інформацію підтвердили у Харківській ОВА, бойові дії тривають в напрямку Кислівки, Табаївки, Синьківки, Петропавлівки та інших населених пунктах Харківщини.

silmedia_zgcl/D9W_4vLIg.png

У Генштабі розповіли, що росіяни намагались наступати 14 разів на Куп'янському напрямку за добу.

silmedia_zgcl/HnWjMDYIg.jpeg
Фото: Генштаб

На Сіверському та Запорізькому напрямках росіяни влаштовують диверсії, щоб не допустити перекидання українських військ на загрозливі ділянки.

На Донецькому напрямку окупанти незначно просунулися на північний захід від Авдіївки, захопивши частину або більшу частину селища Архангельське. У районі Часового Яру ЗСУ успішно відбивають атаки окупантів.

silmedia_zgcl/mP1_4DLSg.png

На Лиманському напрямку росіяни шість разів атакували позиції ЗСУ в районах населених пунктів Невське Луганської області; Новосадове та Торське Донецької області.

Підтримка Заходу та український контрнаступ

Американські фахівці вважають, що український контрнаступ можливий не раніше кінця 2024 року або 2025 року. Офіційні посадовці США розповіли про підтримку нових українських контрнаступальних операцій у 2025 році, хоча ISW продовжує вважати, що Україні необхідно якомога швидше перехопити ініціативу на фронті, інакше росія отримає довгострокові переваги.

Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван розповів, що американська військова допомога не «миттєво клацне перемикач» у ситуації на полі бою в Україні.

silmedia_zgcl/Q1VMnDLSR.gif
Джейк Салліван. Фото з відкритих джерел

Він зазначив, що військова допомога США дозволить українським військам «утримувати лінію фронту» і протистояти російським атакам протягом 2024 року.

Аналітики ISW розповіли, що знадобиться ще кілька тижнів, щоб західна зброя та боєприпаси прибули на лінію фронту і почали мати відчутний вплив на полі бою. На думку експертів, прибуття військової техніки дозволить українським військам стабілізувати лінію фронту і перехопити ініціативу.

Нагадаємо, російські заводи не можуть забезпечити нові резерви технікою та зброєю.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар