Українці в соцмережах обговорюють наказ Мінкульту про те, що «Пересувний цирк України» отримав статус критично важливого підприємства для функціонування економіки в особливий період, а їхніх працівників можуть бронювати від мобілізації.
Критично важлива інфраструктура
8 квітня 2024 року нардеп Ярослав Железняк розповів, що Міністерство культури додало до списку підприємств, які вважаються критично важливими для забезпечення життєдіяльності населення під час мобілізації, «Пересувний цирк України».
Тоді ж стало відомо, що статус критично важливих підприємств також отримали:
- АТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” — “Суспільні Новини”;
- ТОВ “МИ-УКРАЇНА” — телеканал “Ми — Україна”;
- ТОВ “ТРК “СТУДІЯ 1+1”, “1+1 ПРОДАКШН” — телеканал “1+1”;
- ДП “Парламентський телеканал «Рада»”;
- ТОВ “МК ТРК” (ICTV);
- ТОВ “Телеканал СТБ”;
- ПрАТ “Телеканал «Інтер»”.
Відповідь Мінкульту
Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури Ростислав Карандєєв назвав неповагою до працівників культури критику щодо бронювання від мобілізації працівників цирків, ЗМІ та інших закладів.
За його словами, державне підприємство «Дирекція пересувних циркових колективів України» — це «не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи». Він розповів, що цей заклад проводить вистави у найвіддаленіших громадах, де люди не мають можливості відвідувати культурні заходи.
Карандєєв зазначив, що заклад постійно гастролює по всій території України.
«Специфіка роботи цього колективу — це постійні гастролі по всій території України, перебування у відрядженні 11 місяців на рік, виїзди на деокуповані території, показ вистав в госпіталях, в укриттях, непристосованих приміщеннях… За 2023 рік колективом було проведено 1510 вистав які відвідали майже 145 тисяч глядачів в 17 областях України. За 2 місяці 2024 року вже проведено 182 вистави в 14 областях», — розповів Карандєєв.
За його словами, Дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання 14 людей. Заброньовані працівники — це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів і ще 3 технічні працівники, які нероздільно пов’язані з артистами та без участі яких вистави просто не відбуваються. Він зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення алгоритм бронювання працівників сфери культури та медіа не змінювався — нововведень не було.
Щодо бронювання працівників медіа, то міністр каже, що вони «є джерелом правдивої інформації та опорою національної безпеки».
«Люди критично важливі культурі. Культура і медіа критично важливі державі. Відповідальна влада має не тільки про це говорити, але й своїми виваженими й професійними рішеннями забезпечувати нашу стійкість і на фронті, і в тилу», — резюмував в. о. міністра.
Нагадаємо, Кабмін змінив порядок бронювання працівників та ухвалив створення е-реєстру військовозобов’язаних.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.