Ностальгія для зумерів: які журнали колекціонували у 2000-х

Цей текст про ностальгію зумерів. Про те, як у свої 10-14 років бігали до газетних кіосків, аби купити новий випуск з улюбленими героями коміксів чи фільмів. Вирішили згадати про колекційні журнали зумерів, а також, як російський бізнес працював в Україні та заробляв на дитячій періодиці.

silmedia_zgcl/MSdyEie4R.jpeg

Увага! У пості зібрані журнали російською мовою, які видавалися компаніями, що продовжують співпрацювати з країною-агресором. Нині ці видавництва не співпрацюють з українським ринком.

«Пригоди Шрека»

silmedia_zgcl/63yS-i64g.webp

Дитячий журнал за мотивами відомого мультсеріалу з'явився у 2007 році. У кожному номері можна прочитати про персонажів мультфільму, комікси, а також дізнатися різні рецепти з приготування солодощів або ж розважитися квестами. Наприкінці кожного журналу читачам залишали анонс про наступний випуск.

Але більшості цей журнал запам'ятався колекційними медальйонами. Деякі мали свої особливості, наприклад, світилися у темноті чи змінювали колір. Згодом, до колекції додалися тематичні наліпки.

silmedia_zgcl/AURDPm64R.jpeg

«Людина-павук: герої та злодії»

silmedia_zgcl/hhjwxie4g.png

Через кілька років, у 2009, газетні кіоски поповнилися новим дитячим журналом зі всесвіту Marvel — «Людина-павук: герої та злодії». Випуски наповнювали коміксами, історіями про героїв та злодіїв, після прочитання яких читач міг розв'язати прості завдання або намалювати улюбленого персонажа.

Проте, діти колекціонували не лише журнали, а й гральні картки з героями та їхніми ворогами. Кожен з них мав свої особливості для гри: силу, інтелект, швидкість, особливі вміння, бійцівські навички. Значно більше цінувалися картки з різними ефектами, які зустрічалися в пакунку набагато рідше.

silmedia_zgcl/ZtjGPi64R.png

«Черепашки-Ніндзя: бойова четвірка»

silmedia_zgcl/r_GM-ie4R.png

Уже у 2010 році на основі мультсеріалу «Черепашки-Ніндзя» почали продавати журнал з однойменною назвою «Черепашки-Ніндзя: бойова четвірка». Наповнення журналу майже не відрізнялося від двох попередніх: комікси та квести. Однак, більшість купувала нові випуски журналів заради колекційних карток. Зібравши колекцію та друзів можна зіграти у гру за такими правилами:

  • Гравцям роздають картки. Кожен гравець перевертає верхню картку зі своєї колоди;
  • Перший гравець обирає категорію з найбільшими балами на картці та називає її;
  • Другий гравець знаходить на своїй картці обрану категорію та називає кількість балів;
  • Перемагає той, у кого кількість балів найбільша. Здобувши перемогу у раунді переможець забирає обидві картки.
silmedia_zgcl/DT8rLm64g.png

Російський слід

В Україні видавництвом цих трьох журналів займалася компанія «Джі і фаббрі едішенз». Відповідно до відкритих даних, GE Fabbri Publishing — видавництво у Великій Британції, яке спеціалізувалося на випуску журналів. Компанію заснували у 1986 році. У 2011 році GE Fabbri об'єдналося з видавцем журналів Eaglemoss Publications.

Видавництво в Україні зареєстрували ще у 2006 році. Хоча, вже у 2011 році Мін'юст визнав недійсними свідоцтва про реєстрацію десяти журналів видавництва. Йдеться про:

  • «Неугомонні дітки — довкола світу»;
  • «Магія рослин»;
  • «Кулінарія з упевненістю»;
  • «Секрети Сабрини»;
  • «Х-Фактор»;
  • «Повний курс Малюнки та Живописи»;
  • «Пригоди Шрека»;
  • «Заповітні бажання»;
  • «Астрологія та мистецтво ворожіння»;
  • «Індіана Джонс і загублені скарби».

Компанія «Джі і фаббрі едішенз» пов'язана з ТОВ «Іглмосс едішенз», адже має однакову адресу реєстрації та код підприємства. Відповідно до реєстру, «Іглмосс едішенз» зареєстровано в Києві, а засновниками вказані дві компанії. Перша — «Іглмосс Лімітед», яка зареєстрована у Лондоні. Друга — зареєстрована в росії.

Нині «Джі і фаббрі едішенз» припинила свою діяльність, а у 2021 році визнана банкрутом.


«Скубі-ду: великі таємниці світу»

silmedia_zgcl/QaEDai6VR.png

Це дитячий журнал про героїв мультсеріалу «Скубі-ду», який публікували російською мовою з 2006 по 2014 рік. У кожному номері герої мультфільму подорожують різними країнами та відвідують відомі пам’ятки культури. Журнал містить комікси, головоломки, рецепти різних країн, факти з історії.

Загалом серія має 100 номерів. У комплекті до кожного випуску входив набір карток, а згодом колекційна фігурка, ручка та металевий бокс у формі фургона для зберігання карток.

silmedia_zgcl/b9UmPm6Vg.png

«Гаррі Поттер: шахи»

silmedia_zgcl/SXB5ameVR.png

У 2007 році розпочався продаж серії журналів «Гаррі Поттер: шахи». Кожен номер розподілений на два розділи: для початківців та більш досвідчених гравців у шахи. У журналі можна прочитати поради та тактики для гри.

До комплекту кожного номера входили шахові фігури та частини шахової дошки. Фігури були наділені спеціальними здібностями: пішак розпадається на дві частини, королева підсвічується під час руху дошкою тощо.

У 2012 році серія журналів отримала продовження. DeAgostini запустила у продаж колекцію шахів зі всесвіту «Гаррі Поттера», але у вигляді драконів.

silmedia_zgcl/Ag_eYie4R.jpeg

DeAgostini працює на російський ринок

silmedia_zgcl/HQj2aieVg.jpeg

Видавництвом обох журналів займалася компанія DeAgostini, яка після початку повномасштабної війни продовжила працювати у росії. Ба більше, у підручниках видавництва для італійських дітей пострадянські країни назвали «російським регіоном», а Україну — «розділеним народом». Тому посольство України в Італії звернулося до видавництва, а також назвало інформацію «химерною сумішшю фальші та неточностей»

Локальне представництво DeAgostini в Україні ліквідували у 2020 році, а підприємство остаточно закрилося у 2021.

Тепер — це унікальна колекція

Ці журнали зняті з продажу. Тепер їх можна придбати лише на таких майданчиках як OLX. Деякі колекції можуть коштувати кілька тисяч. Водночас можна придбати кожен номер окремо. Проте, за невідкритий журнал доведеться заплатити значно більше. Отож, серед поціновувачів коміксів такі журнали мають неабиякий попит.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Тексти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар