Окупанти стратили 54 українських захисників від початку війни

Правоохоронці відкрили 27 кримінальних проваджень за фактами страти 54 українських військовополонених окупантами.

silmedia_zgcl/Jn_euW-SR.webp
Фото: Radio Free Europe Radio Liberty / Serhii Nuzhnenko via REUTERS

Про це заявив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора Юрій Бєлоусов.

За його словами, випадки страт українських військовополонених фіксуються з березня 2022 року. Суд вже виніс вирок першому російському військовому за страту захисника у Чернігівській області. Розслідування ускладнює той факт, що у прокурорів та слідчих зазвичай немає доступу до місця злочину або можливості оглянути тіло.

«Але ця робота ведеться. Україна має унікальний досвід документування злочинів, навіть не маючи доступу до території. Ми працюємо з Міжнародним кримінальним судом, Моніторинговою місією ООН, розвідувальними органами і неурядовими організаціями, які також збирають інформацію. Наше завдання зараз – документувати, фіксувати, розповідати світу правду. Злочинці опиняться на лаві підсудних, це лише питання часу», — заявив Бєлоусов.

Наразі прокурори причетність двох підрозділів Збройних сил росії до розстрілу українських військовополонених у Кринках на Херсонщині.

«По цьому факту і попередніх ми відпрацьовуємо також командування, яке несе відповідальність за такі дії. Йдеться не лише про командирів підрозділів, а й про найвище військово-політичне керівництво. Тому що це – не поодинокий випадок, а свідчення політики рф», — заявив Бєлоусов.

Нагадаємо, ООН: окупанти стратили ще шістьох українських військових.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар