ООН: росія створила «атмосферу страху» на окупованих територіях України

20 березня Управління ООН з прав людини опублікувало доповідь, що ґрунтується на понад 2300 інтерв’ю з жертвами та свідками війни. У доповіді зазначається, що росія навіяла атмосферу страху в окупованих регіонах України та намагається зміцнити свій контроль, порушуючи норми міжнародного права.

silmedia_zgcl/0D2kHaJIR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це відомо з висновків Моніторингової місії ООН.

Представники ООН розповіли про заходи рф з нав’язування російської мови, громадянства, законів, судової системи та навчальних програм на окупованих територіях. Водночас, на ТОТ ворог пригнічує прояви української ідентичності, руйнує українську систему управління та адміністративні системи в цих районах.

«Дії російської федерації завдали шкоди соціальній структурі громад і залишили людей ізольованими, що призвело до глибоких і довготривалих наслідків для українського суспільства в цілому», — заявив верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

В ООН звернули увагу, що спершу росяниа репресують тих, кого підозрюють у проукраїнських поглядах, але надалі тиск розповсюджується на усе більшу кількість людей. Окупанти застосовували силу для придушення мирних протестів, обмежували свободу вираження поглядів, запровадили суворий контроль за пересуванням жителів і грабували будинки та підприємства.

Автори доповіді наголосили на примусовій паспортизації тих, хто відмовляється від російського паспорта. Окупанти відключили український інтернет, теле та радіо мовлення, аби не дозволити населенню вільно отримувати інформацію з незалежних джерел. Також жителів окупованих територій заохочують доносити одне на одного.

У доповіді також звертають увагу на вплив росії на українських дітей. У багатьох школах запровадили російську програму та ввели підручники з наративами, що виправдовують збройний напад на Україну. Дітей залучають до пропагандистських молодіжних груп.

Нагадаємо, «Музеї війни» на окупованих територіях: як росіяни переписують історію.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар