Пандова дипломатія: Китай поверне «посланців дружби» до зоопарків США

Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, Джо Байдену, що Китай надішле до Сполучених Штатів Америки нових панд.

silmedia_zgcl/izX771ISg.jpeg

Про це пише Bloomberg.

Китай використовує тварин вже понад пів століття як «посланців дружби» — для того, щоб налагодити дипломатичні звʼязки з іншими країнами.

Напередодні до візиту Сі Цзіньпіна в США, Китай забрав трьох панд із Національного зоопарку Вашингтону. Уперше в зоопарку не залишилось жодної панди.

«Ми готові продовжувати нашу співпрацю зі Сполученими Штатами щодо збереження панд і зробимо все можливе, щоб задовольнити побажання каліфорнійців, щоб поглибити дружні зв'язки між нашими двома народами», — сказав Сі Цзіньпін, 15 листопада, за вечерею з бізнес-лідерами.

Сі Цзіньпін пообіцяв Джо Байдену відправити нових панд, проте не уточнив, коли саме — імовірно, вони прибудуть до зоопарку в Сан-Дієго.

Китай понад пів століття використовує панд для зміцнення дипломатичних відносин з іншими країнами. Країна позичає тварин іноземним зоопаркам, а ті через кілька років повинні повернути їхніх дитинчат у Китай, аби підтримати китайську програму з розведення цих тварин.

Наразі чотири панди перебувають у США, девʼять панд — в Японії, по дві панди— у Великій Британії, Австралії, Данії та Австрії, пʼять — у Бельгії. По одній панді перебувають в зоопарках Франції, Канади, Фінляндії, Німеччини, Іспанії, Індонезії, Малайзії, Мексики, Нідерландах, Сінгапурі, Південній Кореї та росії.

Нагадаємо, Пекін використовує «дипломатію панд», щоб заслужити прихильність, винагородити друзів і покарати недругів. Коли відносини між США та Китаєм досягли історичного мінімуму, панди повертаються до Китаю.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар