У столиці облаштують шість інклюзивних парків та скверів

У 2024 році у Києві реконструюватимуть із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності шість інклюзивних парків та скверів. Першочергово облаштують об’єкти, які перебувають у безпосередній близькості до медзакладів.

silmedia_zgcl/m70ezu-Ig.jpeg
Візуалізація облаштування парків і зелених зон з урахуванням принципів безбар’єрності Фото: КМДА

Про це повідомили у Київській міській раді.

Для формування безбар’єрних умов, інклюзивних і комфортних середовищ для військових та цивільних жителів цьогоріч у столиці облаштують:

  • сквер на розі вулиць Володимира Винниченка та Павлівської в Шевченківському районі біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України;
  • сквер у пров. Чеховському в Шевченківському районі біля Інституту травматології та ортопедії НАМН України;
  • сквер на вул. Федора Максименка, 19 і парк культури та відпочинку «Пуща-Водиця» в Оболонському районі біля Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни;
  • сквер на вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5 у Дніпровському районі біля амбулаторії № 3;
  • парк біля Центру культури та мистецтв Дніпровського району поруч із Київською міською клінічною лікарнею № 11.
silmedia_zgcl/285RmX-SR.jpeg

У зелених зонах створять тактильні смуги, а на всіх частинах доріжок з нахилом більше 5% встановлять пандуси. Також облаштують широкі тротуари й доріжки (не менше 1,8 метра), щоби там могли пересуватися люди на кріслі колісному, на милицях чи із ходунками, а також із дитячим візком.

Лавки планують розташувати у спеціальних кишенях чи на тротуарах із твердим покриттям таким чином, щоб залишався прохід для двобічного руху. Біля лавки буде місце принаймні для однієї особи на кріслі колісному або для дитячого візочка. Також встановлять ліхтарі з розсіяним світлом.

silmedia_zgcl/mCwgmuaSg.jpeg

Серед іншого – обиратимуть безпечні та екологічні вуличні меблі, ігрове обладнання й спортивне знаряддя. Ігрові майданчики обладнають ударопоглинальним покриттям.

На перехрестях основних пішохідних шляхів встановлять навігаційні покажчики. Також в освітлених зонах розмістять пілони з план-картою місцевості з позначенням знакових об’єктів і транспортних вузлів — інформація на них буде дублюватися з використанням шрифту Брайля.

Нагадаємо, на Київщині будують житловий комплекс для військових з інвалідністю.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар