«Політичні ігрища»: як українські блогери просувають російські наративи

Українські блогери з мільйонною аудиторією в соцмережах відреагували на російський обстріл Києва, зокрема удар по дитячій лікарні «Охматдит». Доки одні інфлюенсери поширили збори допомоги для постраждалих, інші — підхопили наративи російської пропаганди.

silmedia_zgcl/_zNe4-lIg.jpeg

Нагадаємо, зранку 8 липня росіяни обстріляли Україну ракетами. Зокрема, окупанти вдарили по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві. Блогери відреагували на трагедію шквалом постів та сторіз в Instagram. Хтось заявив, що втомився від війни, інші писали про «політичні ігрища», а дехто втомився закликав до перемовин.

Блогерська атака

Блогерка з Івано-Франківська Юлія Верба має аудиторію 1,6 млн грн. Наразі вона перебуває на відпочинку на Балі і відреагувала на російський обстріл, заявивши, що українці гинуть від того, що «нашу країну обкрадає наша ж влада».

silmedia_zgcl/cVrzka_IR.webp

Блогерка Владислава Роговенко (зірка шоу «Супермодель по-українськи» та «Від пацанки до панянки») написала, що шокована новинами та ненавидить владу з обох сторін, тож хоче, аби були перемовини за мир.

«Я в шоці від новин. Хай клоун їде і домовляється про мир. Досить безневинних смертей і цього жаху. Ну скільки це триватиме? Моєї злості немає меж. Я ненавиджу владу з двох сторін», — заявила Роговенко російською мовою.
silmedia_zgcl/G9hSk-_Ig.jpeg

Блогер Олександр Волошин написав, що треба бути розумнішими, хитрішими, тож закликав грати за правилами окупантів.

«Все одно я вважаю, що треба бути набагато розумнішим. Тому що ми зараз не вивозимо цю війну, давайте будемо відвертими. Не вивозимо. І будуть страждати дуже багато людей. Будуть вмирати багато дітей за те, що ми не вивеземо. Треба бути хитрішими в цій грі, бо це гра. Треба зіграти за їхніми правилами, а потім в один момент зробити так, щоб вони ох**ли. Що по факту вони зіграли за нашими правилами. Прорахувати ці пару кроків не так важко. Не розумію, чому це не робиться. І мене від цього теж бомбить», – заявив Волошин.
silmedia_zgcl/sAcPkalSg.jpeg
Олександр Волошин

Пізніше Волошин пішов з Instagram, в якому отримав чимало хейту. За його словами, він отримав погрози від активістів та військових.

«Я потрапив в ситуацію, коли висловив свою точку зору, десь некоректно на емоціях її сформував. Її то крутили, то перекрутили, вийняли контекст, показали світу, ніхто не бачив моїх сторіз, пояснень. Військові зрозуміли це не так. Почали гуртуватися чомусь проти мене, деякі, не кажу, що всі. Деякі подзвонили, пояснили. Деякі почали погрожувати. Так розумію, що владі я теж не угодєн. Можу напевно через декілька днів показати чому. І виходить, що я в не дуже безпечній ситуації для себе», – розповів Волошин.
silmedia_zgcl/SuPxk-_Ig.webp

Блогерка-пародистка Зоя Свекруха яка має аудиторію 22,3 тис. підписників, вважає, що російський терор в Україні «це змова». Вона звинувачує у смертях українських дітей «великих дядь».

silmedia_zgcl/6h0_za_Sg.webp

Блогерка Катерина Венгерська звинуватила українську владу, що вона знаходить гроші лише на війну. Катерина Мартинко написала, що необхідно думати про дітей, а не про українські кордони.

Наталка Денисенко закликала підписників не висловлювати прокльони та ненависть. Адже, на її думку, саме вони винні у війні.

Реакція українців на «синхронне ниття»

У мережі українці засудили блогерів, які закликали до перемовин з росією та просунули наративи рф.

«Так звані блогери-інфлюенсери, за дивним збігом обставин, розпочали синхронне ниття з якимись неприхованими російськими наративами... Зазвичай ці інфлюенсери зʼявлялись в інфопросторі з черговими фото своїх дуп у басейнах, рекламою онлайн казино тощо», — прокоментував Сергій Притула.
silmedia_zgcl/d8ilm-_Ig.jpeg
Сергій Притула. Фото: УП

Свою думку висловили і фотографи Костянтин та Влада Ліберови.

«Другий день перебуваємо в повному а*** від коментарів під публікаціями про всратих блогерів, що після удару по Охматдиту на багатомільйонну аудиторію розносили проросійські меседжі. Тільки одне питання: а ці самі блогери до 24-го лютого хоч раз виносили в публічну площину питання корупції в Україні? Казали щось про владу, що обкрадає народ», — звернулися Костянтин і Влада до аудиторії.
silmedia_zgcl/L4ePm-lIR.jpeg
Костянтин та Влада Ліберови. Фото з інстаграму

Перша секретарка з питань культури посольства України у Франції, письменниця Ірена Карпа також відреагувала на заклики блогерів:

«Від жодного волонтера, який упахався, збираючи гроші, від жодного військового, у якого загинули друзі, захищаючи ці території, такого не почути. Тому що ці люди знають, що відбувається на окупованих територіях... Ці люди знають, що таке будь-які домовленості з Росією. Найголовніше, особисто для мене, це те, що якщо ми віддамо території, погодимося на поступки, це буде значити, що всі ці люди полягли даремно, намагаючись їх повернути і захистити», — зазначила Ірена Карпа.
silmedia_zgcl/Yf8uialSR.png
Ірена Карпа. Фото з інстаграм письменниці

російська компанія

Керівник ЦПД РНБО України, офіцер Сил оборони Андрій Коваленко пояснив, що подібні наративи, які поширили українські блогери, могли потрапити в інформаційний простір спершу від агентів впливу росіян.

«Головна мета кампанії росіян – дати частині суспільства надію, що війна може завершитися в один момент, але на умовах рф. І коли після цього слідує посилення терору, люди, які вже повірили у швидке завершення війни, на емоціях починають резонувати відповідні вимоги. У цей процес включаються росіяни і штучно намагаються масштабувати окремі наративи серед населення», – зазначив Андрій Коваленко. 
silmedia_zgcl/1f6NZ-_IR.jpeg
«Багатьом інфлюєнсерам варто вивчити історію України, принаймні ХХ століття, щоб знати про геноцид і не транслювати вигідні росіянам наративи, – зауважив керівник ЦПД. – росіянам потрібна українська територія без українців. Вони прагнуть вигнати або знищити нас усіх», – зазначив Андрій Коваленко.

Нагадаємо, українські правоохоронці зазначають, що по дитячій лікарні «Охматдит» влучила російська ракета Х-101, і вразила вона «саме ту ціль, на яку була запрограмована».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар