Понад три тисячі засуджених подали заяви на приєднання до війська

Після ухвалення закону про мобілізацію в’язнів понад три тисячі засуджених подали заяви на приєднання до лав ЗСУ в обмін на умовно-дострокове звільнення.

silmedia_zgcl/XGWIF0ESg.jpeg
Ілюстративне фото УНІАН

Про це заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька заявила в ефірі телемарафону.

За її словами, Мінʼюст розраховував на те, щоб залучити приблизно таку кількість охочих. Водночас Висоцька зазначає, що всі 20 тисяч засуджених імовірно не вдасться залучити — раніше таку цифру у Мінʼюсті називали, як потенціал.

Висоцька наголошує: за законом, саме бажання й умотивованість засудженого укласти контракт зі Збройними силами та отримати умовно-дострокове звільнення є визначальним.

«Тому коли ми говоримо про цифри, про кількість засуджених, які хотіли б приєднатися, — це лише попередні дані. Все покаже практика», — додала Висоцька.

Військово-лікарські комісії перевірятимуть психічний стан засуджених, а також наявність суспільно-небезпечних хвороб, як-от ВІЛ-інфекція, туберкульоз або гепатити. Вердикт ВЛК може бути підставою, щоб не мобілізувати увʼязненого. Командири мають дати свою згоду щодо конкретної людини, і тоді Мін'юст передає матеріали до суду.

Нагадаємо, Міністерство юстиції розробило законодавчі зміни, щоб дозволити засуджених долучитися до війська.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар