Понад три тисячі засуджених подали заяви на приєднання до війська
Після ухвалення закону про мобілізацію в’язнів понад три тисячі засуджених подали заяви на приєднання до лав ЗСУ в обмін на умовно-дострокове звільнення.
Про це заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька заявила в ефірі телемарафону.
За її словами, Мінʼюст розраховував на те, щоб залучити приблизно таку кількість охочих. Водночас Висоцька зазначає, що всі 20 тисяч засуджених імовірно не вдасться залучити — раніше таку цифру у Мінʼюсті називали, як потенціал.
Висоцька наголошує: за законом, саме бажання й умотивованість засудженого укласти контракт зі Збройними силами та отримати умовно-дострокове звільнення є визначальним.
«Тому коли ми говоримо про цифри, про кількість засуджених, які хотіли б приєднатися, — це лише попередні дані. Все покаже практика», — додала Висоцька.
Військово-лікарські комісії перевірятимуть психічний стан засуджених, а також наявність суспільно-небезпечних хвороб, як-от ВІЛ-інфекція, туберкульоз або гепатити. Вердикт ВЛК може бути підставою, щоб не мобілізувати увʼязненого. Командири мають дати свою згоду щодо конкретної людини, і тоді Мін’юст передає матеріали до суду.
Нагадаємо, Міністерство юстиції розробило законодавчі зміни, щоб дозволити засуджених долучитися до війська.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.