Попри санкції, росія виробляє більше ракет, ніж США та Європа - NYT

Зі слів офіційних осіб США, Європи та України, на коментарі яких посилається видання The New York Times, наразі росії вдалося подолати санкції та запроваджений Заходом експортний контроль, щоб повернути виробництво ракет на довоєнний рівень або навіть перевищити його.

У результаті санкцій, за оцінками американських чиновників, росія була змушена різко сповільнити виробництво ракет та іншої зброї на початку повномасштабної війни, що тривало мінімум шість місяців. Але до кінця 2022 року військово промислове виробництво рф знову почало набирати обертів — визнають американські офіційні особи, які говорили на умовах анонімності.

silmedia_zgcl/UrAyaDmIg.png
Наслідки ракетного удару по Костянтинівці
«Менш ніж за рік після початку війни росія відновила торгівлю критично важливими компонентами, спрямувавши їх через такі країни, як Вірменія та Туреччина. Чиновники побоюються, що збільшення запасів ракет може означати особливо темну та холодну зиму для громадян України», - зазначає видання.

Журналісти констатують, що завдяки доходам від енергоносіїв російські служби безпеки та міністерство оборони мали змогу контрабандою провозити мікроелектроніку та інші західні матеріали, необхідні для крилатих ракет та іншої високоточної зброї, у результаті чого військове виробництво не тільки відновилося, але й різко зросло.

«В результаті цього поштовху росія зараз виробляє більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати та Європа», - підкреслюється в матеріалі.

За оцінками офіційних осіб, з якими спілкувалося видання, нинішнє виробництво боєприпасів у росії в сім разів перевищує виробництво на Заході.

Витрати виробництва в росії також набагато нижчі, ніж на Заході, частково через те, що москва жертвує безпекою та якістю, намагаючись створювати зброю набагато дешевше. Наприклад, західній країні виготовлення 155-міліметрового артилерійського снаряду коштує від 5000 до 6000 доларів, тоді як виробництво 152-міліметрового артилерійського снаряду в росії коштує приблизно 600 доларів.

«Оскільки заходи контролю мали реальний вплив, російський уряд не просто розвів руки і сказав: «Ви нас дістали, ми здаємося», — зазначив Метью Аксельрод, секретар Міністерства торгівлі США з питань контролю за експортом. «Вони ставали все більш креативними у своїх спробах ухилитися від санкцій. І ми дуже агресивно працюємо над різними способами подолання цих спроб».

Одним із викликів для уряду США є те, що росії потрібні не чіпи вищого класу, які легше відстежувати, а чіпи, які можна використовувати в широкому діапазоні товарів, а не лише в керованих ракетах.

І хоча Москва досягла певного успіху в контрабанді процесорів і плат, констатують співбесідники видання, вона все ще стикається з дефіцитом ракетного палива та вибухівки, що значно важче провезти контрабандою.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар