Завод у росії має на меті створити 6 тисяч «шахедів» до 2025 року

Відповідно до угоди між росією та Іраном, яка була укладена в листопаді минулого року, мета заводу з виробництва дронів-камікадзе «Шахед» - до літа 2025 року створити на виробничих потужностях у Татарстані 6000 дронів-камікадзе.

Про це пише видання The Washington Post, посилаючись на отримані ним секретні документи.

silmedia_zgcl/TaRRaGgIR.png
Згідно з угодою, Тегеран погодився продати москві те, що фактично є франшизою
«Якщо це вдасться, нова розгалужена фабрика безпілотників може допомогти росії зберегти скорочувані запаси високоточних боєприпасів, перешкодити зусиллям України повернути окуповані території та різко підвищити позиції Москви в гонці озброєнь безпілотників, яка змінює сучасну війну», - зазначається у матеріалі.

Загалом документи, на які посилається видання, свідчать про те, що, незважаючи на затримки та виробничий процес, який сильно залежить від електронних компонентів іноземного виробництва, москва досягла стабільного прогресу на шляху до своєї мети виробництва варіанту іранського «Шахед-136».

Окрім того, документи начебто показують, що інженери підприємства намагаються вдосконалити застарілі технології виробництва Ірану.

Дослідники, які на прохання The Post перевірили документи, що стосуються виробничого процесу, підрахували, що роботи на об’єкті в Алабузькій особливій економічній зоні Республіки Татарстан відстають від графіку щонайменше на місяць. Завод зібрав безпілотники, надані Іраном, але сам виготовив лише корпуси, і, ймовірно, не більше ніж для 300 БПЛА, дійшли висновку дослідники.

The Post начебто отримала ці документи від особи, яка бере участь у роботі в Алабузі, але виступає проти вторгнення путіна в Україну.

«Це було єдине, що я міг зробити, щоб хоча би створити якісь перешкоди для реалізації цього проекту», — заявив співрозмовник видання на умовах анонімності з міркувань безпеки.

Документи, що датуються періодом з зими 2022 року по весну 2023 року, включають креслення заводських цехів, технічні схеми, кадрові записи, меморандуми, надані іранським колегам, і презентації, надані представникам Міноборони Росії щодо стану операції.

Згідно з угодою, Тегеран погодився продати москві те, що фактично є франшизою, з іранськими фахівцями, які діляться проектною документацією, компонентами місцевого виробництва або технологією зворотного проектування та ноу-хау. Документ, створений у лютому головним менеджером проекту, детально описує параметри зусиль і оцінює вартість деяких аспектів проекту в 151 мільярд рублів, що перевищує 2 мільярди доларів за обмінним курсом на той час. Згідно з раніше досягнутими домовленостями, більше половини цієї суми мало дістатися Ірану.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Ігор Вишневський

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар