Постраждалі від сексуального насильства під час війни отримають репарації

В Україні запрацював пілотний проєкт з невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства під час війни.

silmedia_zgcl/jOQ-qD0IR.jpeg
Фото ілюстративне

Про це повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час конференції «Відновлення прав постраждалих від сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом: елемент миру та світової безпеки».

Постраждалі отримають одноразову виплату у розмірі трьох тисяч євро. До першого проєкту планують залучити 500 людей.

Стефанішина розповіла, що постраждала людина повинна пройти верифікацію, щоб отримати репарацію. За її словами, постраждалим гарантують повну конфіденційність.

«Є протокол взаємодії, який мінімізує травматизацію: це процес роботи з психологом, супроводження людини, робота через центри допомоги врятованим з кейс-менеджером, тобто, людиною, яка супроводжує тебе весь час і роками, скільки це потрібно», — пояснила Стефанішина.

Пілотна фаза проєкту репарацій триватиме до кінця жовтня.

«Наступний етап проєкту буде більш масштабний, оскільки до жовтня хочемо сформувати певну практику та досвід. І, можливо, будемо брати до уваги інші злочини, не лише сексуального характеру», – сказала Ольга Стефанішина.

Нагадаємо, куди звернутися за допомогою, якщо ви пережили сексуальне насильство під час війни.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар