Повітряні Сили розповіли історію одного з найкращих льотчиків-штурмовиків

Повітряні Сили ЗСУ розповіли історію 30-річного Владислава Рикова, який був українським пілотом-штурмовиком та загинув під час захисту України від окупантів.

silmedia_zgcl/IkhRS1hIR.png

Владислав Риков був родом із Луганщини. Коли майбутньому пілоту було шість років, бандити вбили його родину. Тоді хлопчик вижив, діставши поранення.

Владиславу було 28 років, коли розпочалось повномасштабне вторгнення. Він здійснював бойові вильоти на Київщині, Харківщині, Донеччині, Луганщині. За «віртуозний стиль пілотування» Риков отримав позивний Magic (Магія).

У Повітряних Силах зазначають, що Владислав був одним із найкращих українських льотчиків-штурмовиків.

«Його намагались вбити ледь не щодня. Чоловіка рятували професіоналізм, стресостійкість та жага перемоги», — розповідають у командуванні.

Владислав Риков був повним кавалером орденів «Богдана Хмельницького» та «За мужність».

7 лютого 2024 року льотчик здійснив свій останній, 385-й політ.

silmedia_zgcl/_dM_V1hIR.jpeg
Прощання з Владиславом Риковим

Підполковник Ростислав Лазаренко розповів про день загибелі Владислава Рикова. На його очах ракета влучила у штурмовик пілота:

«Я слідкував за парою наших штурмовиків на пункті управління, бачив винищувач противника. Ракета Р-37, яку окупанти вже досить давно не використовували, не залишила шансів. Долі секунди… Ведений бачив, як у літак ведучого прилетіла ракета. І я бачив. Влад нічого не встиг сказати в ефірі. Звісно, до останнього сподівався, що Влад якимось дивом попри низьку висоту, зумів катапультуватись, що він живий, зараз ми його заберемо, а потім довго разом усе обговорюватимемо… Влад був дуже цінний для мене».

Опікун пілота Юрій Покусай жалкує, що українські пілоти пересядуть на F-16 уже без Влада, який мріяв про сучасні літаки, що зможуть краще захистити Україну.

У Рикова залишилися дружина та маленька донька Міра. Його поховали на Алеї Слави у Вінниці, де він хотів жити разом із сім'єю після війни.

Владиславу Рикову посмертно присвоїли звання полковника.

silmedia_zgcl/vse8V12SR.webp

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар