Прем'єр-міністра України звинувачують у розголошенні службової таємниці

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду матеріали справи прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Його підозрюють у незаконному розголошенні інформації щодо викривача корупції.

silmedia_zgcl/44DYIDcSg.jpeg

Про це повідомляють на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Голова НАЗК Олександр Новіков заявив, що Денис Шмигаль проігнорував виклики до Національного агентства з питань запобігання корупції для надання пояснень. Після цього агентство склало протокол про корупцію у зв'язку з розголошенням інформації про викривача, до розгляду протоколу в суді воно непричетне.

silmedia_zgcl/QH12IvcIR.webp
Голова НАЗК
«Ми з'ясували, що не просто блокується виплата винагороди викривачам, але і сам уряд в окремих випадках, як у випадку, в якому ми склали протокол відносно прем'єр-міністра, порушує права викривачів», — зазначив Новіков.

Голова НАЗК зазначив, що програмою Президента передбачили, що кожен викривач корупції буде захищений і отримає винагороду в розмірі 10 відсотків предмета злочину.

«Тут не може бути й мови про недоведення справи до кінця, оскільки роль національного агентства завершується на етапі направлення протоколу до суду. Далі в нас немає жодних повноважень у самому процесі. Далі - прокурори Офісу генерального прокурора підтримують цей протокол, і суд ухвалює рішення, незалежно від Нацагентства», — сказав голова НАЗК.

Передісторія

11 січня НАЗК склало протокол стосовно прем'єр-міністра України. Дениса Шмигаля звинувачують у тому, що той незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

За даними антикорупційної державної установи, очільник Уряду розглянув повідомлення про корупцію від викривача, а саме працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. При цьому серед посадовців, яким доручили розглянути повідомлення, зазначили й Голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося.

silmedia_zgcl/kvQxSv5Sg.jpeg

У НАЗК заявили, що Денис Шмигаль порушив дисциплінарне провадження стосовно викривача, хоча, відповідно до законодавства, цього робити не можна.

Прессекретар прем'єр-міністра Ольга Куришко повідомила, що Шмигаль не розголошував жодної інформації про викривача, а міністр юстиції Денис Малюська назвав протокол «голослівним звинуваченням», зазначивши, що юридично документ має низьку якість.

Якщо суд визнає Шмигаля винним, то йому загрожує штраф з позбавленням права обіймати певні посади на один рік.

Нагадаємо, більшість українців не готові вдаватись до корупції — НАЗК.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар