Судді та депутати придбали елітних авто на мільйони — розслідування

Українські журналісти проаналізували реєстр декларацій та з'ясували, хто з держслужбовців придбав елітні автомобілі з початку повномасштабної війни.

silmedia_zgcl/7vyEKZdIR.jpeg

Про це повідомляє проєкт «Схеми» Радіо Свободи.

Серед держслужбовців, які придбали нові автівки є народні депутати від партії «Слуга народу», працівники МВС та ДБР, судді районних та апеляційних адмінсудів. Серед придбаних авто – нові Lexus, BMW, Audi і Tesla вартістю у декілька мільйонів гривень.

Деякі держслужбовці оформлювали кредит, щоб купити останню модель автівки, а іншим – за словами декларантів, допомагали грошима батьки.

Зокрема, суддя Харківського апеляційного суду Сергій Шабельніков у грудні 2022-го року став власником LEXUS NX 350H 2022 року випуску. Вартість машини — 2 млн 185 тисяч гривень.

silmedia_zgcl/Ptz9dWdSR.jpeg

Суддя розповів журналістам, що купив авто за власні гроші, що йому «у Харкові потрібна надійна автівка», і що він «із колегами допомагає ЗСУ».

Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Тетяна Шинкар у вересні 2022-го придбала Audi Q7 того ж року випуску. Зазначена нею ціна авто — 2,7 млн гривень.

silmedia_zgcl/qAX6dWdIg.jpeg

Тетяна Шинкар розповіла, що зробила замовлення на автівку за рік до повномасштабного вторгнення.

«Ми проплатили перший внесок. І в нас, іншими словами, не було вибору», – відповіла суддя.

Суддя Турківського райсуду на Львівщині Ростислав Ференц у 2023 році взяв кредит для купівлі Toyota Corolla 2023 року випуску, зазначивши її вартість у 1 млн 338 тисяч гривень.

У коментарі «Схемам» він розповів, що оформив кредит для того, щоб дружина купила автівку.

silmedia_zgcl/ptKZFZOIR.jpeg

Також нові автівки купували правоохоронці. Зокрема, у травні 2022 року допомогу від матері у розмірі 898 тисяч гривень отримав директор Департаменту інформатизації МВС України Олександр Михайлов.

Він придбав електрокар TESLA Model Y 2020-го року випуску за 1,2 мільйона гривень.

silmedia_zgcl/fchNFZdIg.jpeg

15 вересня 2022 року керівник відділу ДБР Олександр Говорущак подав до НАЗК декларацію про те, що став власником BMW X5 2018-го року випуску. У декларації він вказав вартість машини в 1 млн 350 тисяч гривень.

silmedia_zgcl/X56OKWOSR.jpeg

Заступник міського голови Ужгорода Вадим Борець наприкінці 2022 року придбав авто BMW X7 XDRIVE 30D 2022 року випуску і зазначив його вартість – півтора мільйона гривень.

silmedia_zgcl/ahecKZdIR.jpeg

Також журналісти виявили двох народних депутатів з фракції «Слуга народу», які у серпні 2022-го придбали елітні авто.

Голова комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак придбав BMW 530E 2019-го року випуску за 1 млн 200 тисяч грн.

Ще один народний депутат, член парламентського комітету з питань енергетики та ЖКГ, Євген Пивоваров придбав Audi A8 2020-го року випуску. Він вказав, що її вартість складає 1 млн 300 тисяч гривень.

silmedia_zgcl/oVjbKWdSg.jpeg

Обидва депутати відмовилися надати коментарі телефоном. Сергій Бабак написав журналістам, що перед купівлею продав інше BMW за 600 тисяч гривень і допомагає військовим, «хоча на цьому і не піариться».

Нагадаємо, нардеп Юрій Бойко задекларував квартиру у росії.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар