Про що говорив Зеленський на підсумковій пресконференції

19 грудня розпочалася підсумкова пресконференція Володимира Зеленського. Розповідаємо про що говорив президент та на які питання відповідав.

silmedia_zgcl/BI3P5MdIg.jpeg
Фото: Офіс Президента

Мобілізація

Військові запропонували мобілізувати близько 450-500 тисяч людей. Це питання розглядали на ставці. Це велика цифра та для прийняття відповідного рішення необхідно більше аргументів. На мобілізацію такого формату необхідно буде виділити близько 500 млрд грн.

Зменшення допомоги Заходу

Що стосується зменшення допомоги і чи мали це вплив на нас — це мало вплив на південну операцію 2023 року. Ми не контролюємо небо, у нас немає достатньої кількості амуніції. Нам потрібна підтримка. Ми працюємо над цим.

Про закінчення війни у 2024 році

Чи закінчиться війна у 2024 році? Я думаю, що ніхто не знає відповіді. Навіть командири і партнери, які кажуть що війна на багато років — вони не знають. Це думки. Думки часто відрізняються від реальності.

Про стосунки з лідером Угорщини

Я ніколи не говорив з Віктором Орбаном про припинення вогню чи діалог з путіним. Можливо він і підіймав цю тему із його друзями чи за кордоном. Щось таке було в його промові, але я не знаю. Для мене це дещо дивно, оскільки іноді його політика не дуже дружня до нас. І він це знає, я йому про це говорив.
У мене було багато питань до нього, втім, ми сусідні країни і не зважаючи на ці виклики, досвід нашого прямого діалогу не дав нам можливості відчути ці дружні відносини проти російської агресії.

Зменшення Уряду

Видатки урядовців і так зменшують, але розпустити увесь Уряд не можна, оскільки керувати державою після цього буде складно. Розпустити парламент наразі неможливо, оскільки проводити вибори під час війни не можна.

Відносини із Польщею

Ми дуже вдячні Польщі за підтримку. Вважаємо, що ми із поляками брати. Але конфлікт був через блокування кордонів. Це не бізнес під час війни — це виживання. У нас не було Чорноморського коридору, яким можна безпечно вивозити зерно. Нам пропонували компроміс. Так а в чому компроміс? Не всім нам вижити? Необхідно було просто вивезти зерно.
Ми втратити сотні мільйонів доларів. Втратили врожаї. Почали втрачати політичні відносини.

Конфлікт із Залужним

Він має відповідати за результат на полі бою як Главком, разом із Генштабом. Там є багато питань. Чогось було, чогось не було. Щось дійшло, а чогось не вистачає. Це дуже складна історія.
Ми можемо собі дозволити жити в Україні з щоденним результатом. Якщо кожен готовий приносити цей результат, кожен із нас. Я вважаю, що бути Главкомом — це честь, бути Президентом — це честь.

Обмін військовополоненими

Причина обміну ускладнилась з боку РФ, трек обміну відкриється. Наразі працюємо над поверненням наших військовополонених.

Контрнаступ

Не можна говорити про конкретні цілі. Раніше вже виникали складнощі щодо контрнаступу на Півдні через те, що більшість говорили про цілі контрнаступу.
Про деталі контрнаступу говорити ніхто не буде.

Мобілізація жінок та зниження мобілізаційного віку

Мобілізацію жінок не підписуватиму. Якщо зниження мобілізаційного віку до 25 років буде аргументовано, то це рішення розглянуть.

Вступ до НАТО

Сигнали про уявну участь в НАТО незрозумілі. Жодної конкретної пропозиції від партнерів не було. Перебування лише частини України в НАТО — ризиково для нас.

Виробництво дронів

Необхідно збільшувати кількість підрозділів та виробництва дронів. Варто створювати та розвивати відповідну інфраструктуру.

Повернення людей до України

Якщо буде потужніша протиповітряна оборона, то і люди повертатимуться до України. Важко сказати скільки, втім, певно, більшість повернуться з-за кордону.

Подякуй авторам!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.

Сіль Медіа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар