Російський літак ймовірно збила ракета, направлена на Харків

Військовий експерт Роман Світан заявив, що літак Іл-76 у Бєлгородській області з великою ймовірністю збила ракета С-300, яка була направлена на Харків.

silmedia_zgcl/OHvvWWtIR.webp

Про це повідомив військовий експерт Роман Світан, пише Укрінформ.

«У момент, коли був збитий Іл-76, працювала С-300 російська по Харкову. Тому, найімовірніше, це так званий «дружній вогонь», коли Іл-76 потрапив під удар цих ракет», — заявив Роман Світан.

На думку військового експерта це міг бути «дружній вогонь», який не був провокацією з боку рф, або «це був дружній вогонь з провокацією збити Іл-76 під якісь подальші дії з цією інформацією», що також є можливим.

silmedia_zgcl/RQnemZpIR.webp

Роман Світан зазначив, що остаточні висновки можна буде зробити, коли з'являться додаткові факти, «тоді можна буде вже скласти реальну картину, що саме послужило ініціацією такого роду дій».

«Те, що Іл-76 практично на 100% був збитий російською С-300, - можна вже не сумніватися. А ось для чого це все було, стане зрозуміло десь найближчої доби, коли з'явиться додатковий фактаж, який пов'язаний з ракетами або зі знаходженням полонених на борту, або після знаходження тіл, ну і так далі», —наголосив він.
silmedia_zgcl/51wFZZtIg.jpeg

За його словами, інформація, фото та відеодокази катастрофи говорять про те, що «на цьому борту великої кількості тіл не було».

«Фотографії з місця подій говорять якраз про відсутність на борту більшої кількості осіб, ніж екіпажу, і навіть немає фрагментів від екіпажу. Тобто, за великим рахунком, поки що інформацію треба перевіряти, особливо в плані саме знаходження на борту достатньої кількості екіпажу, військовослужбовців або десанту», — заявив Роман Світан.

ГУР зазначає, що на борту літака повинні були перебувати російські високопосадовці, однак в останній момент фсб заборонила їм сідати на борт. Після інциденту до місцевого моргу доставили п’ять тіл.

silmedia_zgcl/7tWRZWpSg.jpeg

Речник ГУР Андрій Юсов заявив, що про це українській розвідці стало відомо вже після аварії Іл-76.

«На борту справді мали перебувати декілька VIP-ів офіційних від військово-політичного представництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі і будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування», — розповів Андрій Юсов.

Нагадаємо, зранку 24 січня у Бєлгородській області впав військовий літак Іл-76, який використовується для перевезення техніки та десанту.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар