Штрафи та виправні роботи: що загрожує любителям феєрверків

Під час дії воєнного стану в Україні заборонено використовувати будь-яку піротехніку, у тому числі феєрверки, петарди та інше. Порушникам загрожує штраф до 34 тисяч грн або позбавлення волі, залежно від додаткових обставин.

silmedia_zgcl/yVOrhiFIg.jpeg
Фото ілюстративне

Опендатабот проаналізував, що за майже два роки повномасштабного російського вторгнення щонайменше 21 людину покарали за використання піротехніки. Найбільше порушників виявили у Києві, на другому місці Дніпропетровська та Одеська області, а на третьому – Харківщина.

Використання піротехніки підлягає одразу під три статті адміністративного кодексу та одну кримінальну:

  • Стаття 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) – штраф 17-34 тисяч грн;
  • Стаття 182 КУпАП (порушення вимог захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші у населених пунктах та громадських місцях) – штраф 85-255 грн, для посадовців та підприємств – 255-510 грн;
  • Стаття 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) – штраф 1 020-1 700 грн з конфіскацією піротехніки;
  • Стаття 296 КК України (хуліганство) – штраф 17-34 тисяч грн, або арешт терміном до пів року, або обмеження волі до 5 років.

В дослідженні описано прецедент, коли одесит отримав п'ять років ув'язнення за використання феєрверків, позаяк у чоловіка вже був умовний термін.

Нагадаємо, депутати пропонують штрафувати порушників комендантської години.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар